روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
04 دی 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 41634
0
0
حال تهران خوب نیست
مسجدجامعی:تهران وضعیت بدی دارد، حالش خوب نیست. زمین آن می‌لرزد، هوای آن هم آلوده است، قیمت‌ها نیز روز به روز بالا می‌رود
مسجدجامعی:تهران وضعیت بدی دارد، حالش خوب نیست. زمین آن می‌لرزد، هوای آن هم آلوده است، قیمت‌ها نیز روز به روز بالا می‌رود
عضو شورای شهر تهران، ری و تجریش گفت: مسئله امروز شهر تهران و مردم زلزله است و مردم تهران در شب زلزله خود را «تنها و بی‌کس» دیدند.
به گزارش جماران، احمد مسجدجامعی در تذکر پیش از دستور خود در جلسه سی‌ودوم شورای شهر تهران با بیان اینکه ما نماینده مردم هستیم و باید حرف دل آنها را بزنیم گفت: تهران وضعیت بدی دارد و حالش خوب نیست. چراکه زمین آن می‌لرزد و هوای آن هم آلوده است و قیمت‌ها نیز روز به روز افزایش می‌یابد.
وی با بیان اینکه این اتفاقات سبب اضطراب روحی و روانی مردم شده است، تصریح کرد: صدها هزار نفر در 29 آذر در پارک‌ها، خیابان‌ها، ماشین‌هایشان و... خوابیدند و نباید خودشان را تنها و بی کس احساس کنند.
عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مسئله این بود که مسئولان شهری در کنارشان نبودند، گفت: مردم در آن زمان تکلیف‌شان مشخص نبود و خود را تنها احساس می‌کردند و این در حالی است که رسانه‌های رسمی نیز تکلیف نامشخصی داشتند و می‌دیدیم که به جای آگاهی‌سازی به تولید وحشت رو آورده بودند.
مسجدجامعی افزود: در اسناد مربوط به زمین لرزه به مسئله رسانه و نحوه کارکرد آن پرداخته نشده است.
وی با بیان اینکه متاسفانه در شب زلزله برخی بی‌سیم به دست به ایجاد راه‌بندان کمک می‌کردند، گفت: اصلا جای سوال است که این افراد برای کجا بودند و آیا نباید لباس و کارت مشخصی داشته باشند؟
این عضو شورای شهر تهران با بیان اینکه مردم نباید فکر کنند که ما مسئولان شهری در خانه‌های امنی هستیم، اظهار کرد: مسئله اول تهران این روزها زمین لرزه است و پیشنهاد می‌شود به جای دستور جلسات معمول به بررسی اسناد زمین لرزه، زلزله تهران و... بپردازیم.
محسن‌هاشمی رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش نیز با بیان اینکه زلزله موضوع مهمی است، گفت: من در جلسات ستاد بحران شرکت کردم و این در حالی است که مابقی اعضا هم می‌توانستند در این جلسات شرکت کنند.
رئیس شورای شهر تهران، ری و تجریش با بیان اینکه 86 کارگروه برای پوشش زلزله تهران ایجاد شده است، گفت: تقسیم وظایف بین دستگاه‌های مختلف انجام شده و حتی سازمان تبلیغات اسلامی به فکر کفن و دفن جانباختگان نیز هست و تمهیداتی در این زمینه دیده شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه