روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 آذر 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 41057
0
0
امضای تفاهمنامه تولید مشترک اتوبوس میان ایکاروس و گروه توسعه صنایع و معادن شهر
طی مراسمی و با حضور وزرای اقتصاد ایران و مجارستان، مدیرعامل بانک شهر و تعدادی از مسئولان عالی‌رتبه اقتصادی دو کشور، تفاهمنامه انتقال تکنولوژی ساخت و تولید مشترک اتوبوس در ایران، میان شرکت اتوبوس‌سازی ایکاروس و گروه توسعه صنایع و معادن شهر (هولدینگ وابسته به بانک شهر) به امضا رسید.
طی این تفاهمنامه که در ساختمان اصلی وزارت اقتصاد و دارایی به امضا رسید، با حمایت‌های بانک شهر ظرف مدت دو سال تعداد یک‌هزار دستگاه اتوبوس درون‌شهری با در نظر گرفتن مقوله انتقال دانش فنی و تکنولوژی در کشورمان تولید خواهد شد.
میهایلی وارگا، وزیر اقتصاد مجارستان، در حاشیه امضای این تفاهمنامه با تاکید بر اینکه کشورش خواستار گسترش همکاری‌ها با جمهوری اسلامی ایران است، گفت: خوشبختانه اولین نتیجه مذاکرات امضای تفاهمنامه برای تولید مشترک اتوبوس در ایران بود. مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد کشورمان نیز در ادامه، با اشاره به اینکه جمهوری اسلامی ایران و مجارستان سابقه همکاری طولانی‌مدتی در حوزه‌های مختلف دارند، گفت: دیدار بسیار مهمی با هیئت مجارستانی داشتیم که بنابر توافق‌های شکل‌گرفته، تصمیم بر انتقال تکنولوژی و همکاری در حوزه تولید اتوبوس با مشارکت شرکت ایکاروس از جمهوری مجارستان و گروه توسعه صنایع شهر از ایران شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه