روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
14 آذر 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 41049
0
0
بدهکاران چند هزار میلیاردی بانک سرمایه به چه‌ کاری مشغولند؟
تابناک نوشت| در لیست منتشره از سوی «محمود صادقی» فقط نام بدهکاران که بعضا بدون نام کوچک ذکر شده بود و همچنین تعداد وام‌های دریافتی، مبلغ و میزان وام‌ها و تاریخ اخذ آن آمده بود. لذا برای اینکه مردم بیشتر با دریافت‌کنندگان این وام‌ها آشنا شوند، فعالیت‌ها، اقدامات و زمینه‌های کاری آنان در این گزارش ذکر خواهد شد.
حسین صرامی، مهدی حاج میری، محمدجواد اقدامیان، صفری، جمال‌الدین امتیاز، مصطفی انصاری، عقیلی، ریخته‌گران، مهرگان امیرخسروی، سامان مدلل، گروه محسن(صرافان)، حمید حاتمی‌پور، مرتضی حسینی، حسین هدایتی، علیرضا عادلیان، جهانبانی، شاملویی، رضا فارسی‌دان، مهدی یوسفیان مقدم؛ کسانی هستند که مبلغ 6.819.812.700.000 تومان از بانک سرمایه وام گرفته‌اند و به این بانک که متعلق به وزارت آموزش و پرورش و معلمان است، بدهکارند.
گفته می‌شود از میان این افراد نام‌برده، یک تن محکوم به اعدام شده و یکی از آن‌ها چندی است در زندان است. یکی دیگر از این افراد هم مدتی را در زندان بود که اخیرا آزاد شده و فعالیت‌ها و اقدامات خود را از سر گرفته است.
از طرفی با توجه به اینکه گفته شده میزان مطالبات معوق بانک‌ها به حدود 180 هزار میلیارد تومان رسیده است، بانک سرمایه یک‌سی‌ام از مطالبات معوق بانک‌ها را دارد. از طرف دیگر، این رقم حدود 80 درصد مطالبات معوق بانک سرمایه است که 20 درصد دیگر شامل مبالغ خرد می‌شود. بیشترین مبالغ دریافتی را جهانبانی و هدایتی از بانک سرمایه تحت عنوان وام اخذ کرده‌اند؛ یکی مبلغ 1300 میلیارد تومانی را با 6 فقره وام و دیگری با 7 فقره مبلغ 1003 میلیارد تومانی گرفته‌اند.
برادر امیر منصور آریا، بازیگر نقش اصلی اختلاس 3 هزار میلیاردی که در نهایت به اعدام محکوم شد و همچنین «محسن صرافان چارسوقی»، مالک برند محسن، از دیگر نام‌های آشنایی هستند که می‌توان آن‌ها را در ردیف دریافت‌کنندگان وام‌های کلان از بانک سرمایه ذکر کرد. جهانبانی که چندی است زندانی است، به اضافه افرادی نظیر صرامی و مدلل جزو افرادی هستند که در حوزه واردات مواد غذایی و خوراک دام فعال هستند و تسهیلات زیادی را از این بانک دریافت کرده‌اند. ریخته‌گران نیز از دیگر افرادی است که مبلغ وام دریافتی او بالاست و پرونده مفتوحی در این زمینه دارد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه