روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 آبان 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 40105
0
0
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:
ارتباطات اتاق‌های بازرگانی اصفهان و هند در بخش‌های صنعتی و گردشگری تقویت می‌شود
رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اتاق‌های بازرگانی اصفهان و هند می‌توانند با توسعه تجارت و تبادل کالا و خدمات بر روابط سیاسی و فرهنگی دو کشور، تاثیر به‌سزایی داشته باشند .
سید عبدالوهاب سهل‌آبادی در دیدار با سوراب کومار، سفیر هند، در تالار تشریفات اتاق بازرگانی اصفهان، خواستار همکاری نزدیک اتاق بازرگانی هند با اتاق بازرگانی اصفهان شد و گفت: اتاق‌های بازرگانی، سفیران صلح و دوستی بین کشورهایند و می‌توانند با تبادل کالا و خدمات، بین دو کشور صلح و دوستی ایجاد کنند. وی افزود: اتاق بازرگانی اصفهان آماده است اطلاعات بنگاه‌های اقتصادی استان را با هدف توسعه روابط اقتصادی با بنگاه‌های اقتصادی هندوستان، در اختیار سفارت هند در ایران قرار دهد تا زمینه برقراری ارتباطات تجاری فراهم شود.
سهل‌آبادی در بخش از سخنان خود اصفهان را صنعتی‌ترین استان ایران برشمرد و گفت: فعالیت 8 هزار واحد صنعتی و 150 هزار واحد صنفی نشان از جایگاه اثرگذار این استان در اقتصاد کشور دارد و می‌تواند نقش موثری در توسعه روابط اقتصادی بین ایران و هند ایفا کند.
سوراب کومار، سفیر هند در ایران در این دیدار از گشایش دفتر نمایندگی اتاق بازرگانی هند در تهران و همکاری هند در توسعه بندر چابهار ایران خبر داد و گفت: همکاری در تولید فولاد و ریل می‌تواند گام موثری در همکاری‌های اقتصادی دو طرف باشد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه