روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 آبان 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 40102
0
0
با هدف ارزیابی کیفی صورت گرفت:
تست فنی 30 نقطه از خطوط گازرسانی استان بوشهر
تست فنی 30 نقطه از خطوط گازرسانی استان بوشهر به منظور ارزیابی کیفی و حصول اطمینان از رعایت استانداردها انجام شد.
رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان بوشهر با بیان این خبر، افزود: این تست‌ها شامل تست‌های هیدرواستاتیک و نیوماتیک بوده که با هدف ارزیابی کیفی و حصول اطمینان از رعایت استانداردها و اصول لازم در اجرای خطوط گازرسانی انجام شده است.
مهندس فرشید بشیری در ادامه با اشاره به اهمیت اجرای تست‌های هیدوراستاتیک و نیوماتیک اظهار کرد: سال گذشته نیز این تست‌ها در بسیاری از خطوط گازرسانی استان اجرا شد و انجام آن‌ها به‌طور مستمر در آینده نیز ادامه خواهد داشت.
به گفته بشیری، علاوه بر تست فنی خطوط گازرسانی، کلیه ایستگاه‌های گاز استان نیز با دقت مورد بررسی و نشت‌یابی قرار می‌گیرند تا از بروز هرگونه حادثه احتمالی پیشگیری شود.
وی در بخش دیگری از توضیحات خود به اهمیت اجرای استاندارها در پروژه‌های جاری شرکت اشاره کرد و بیان داشت: بررسی و ارزیابی کیفیت و نیز رعایت استانداردهای لازم در پروژه‌های گازرسانی استان از اهمیت و اولویت بالایی برخوردار است که این مهم با جدیت و اهتمام کارشناسان بازرسی فنی این شرکت انجام می‌شود.
رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان بوشهر در همین رابطه به بازرسی سرزده از پروژه‌های در دست اجرا با هدف بررسی میزان و نحوه اجرای استاندارهای لازم اشاره کرد و افزود: از ابتدای امسال تاکنون در 97 مورد اقدام به بازرسی سرزده از پروژه‌ها، اقلام و ایستگاه‌ها کرده و با بررسی دقیق وضعیت موجود، نواقص و مشکلات را برطرف کرده‌ایم تا بدین ترتیب، ضمن ارتقای ضریب ایمنی پروژه‌ها، در راستای حفظ سرمایه ملی و ارتقای محیط زیست گام برداریم.
وی همچنین با اشاره به کنترل کیفیت اقلام مورد استفاده در پروژه‌ها و طرح‌های گازرسانی استان، بیان داشت: بازرسی و کنترل کیفیت اقلام مورد استفاده در پروژه های جاری و دقت در اجرای آنها مطابق با دستورالعمل شرکت ملی گاز و همچنین بازرسی در زمان بهره‌برداری خطوط گازرسانی جهت کاهش خسارات احتمالی با دقت بالا اجرا می‌شود که به‌طور مثال می‌توان به 76 مورد بازرسی از اقلام مورد استفاده در پروژه‌های جاری شرکت در ماه‌های اخیر اشاره کرد.
رئیس بازرسی فنی شرکت گاز استان بوشهر در خاتمه با اشاره به نشت‌یابی از خطوط گازرسانی، افزود: در سال جاری بیش از 8هزار و 100 کیلومتر از خطوط گاز استان نشت‌یابی شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه