روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 آبان 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 40100
0
0
وزیر صنعت، معدن و تجارت:
فولاد مبارکه نماد واقعی ایجاد ارزش افزوده و تکمیل زنجیره تولید است
دکتر محمد شریعتمداری، وزیر صنعت، معدن و تجارت، در جریان برگزاری مراسم افتتاحیه سیزدهمین نمایشگاه بین‌المللی مــعــدن، صــــــنـایع معـــدنــی، ماشین‌آلات، تجهیزات و صنایع وابسته با بازدید اختصاصی از غرفه فولاد مبارکه، در جمع میهمانان خارجی و داخلی، مدیران و صاحبان صنایع کشور از شرکت فولاد مبارکه به‌عنوان نماد عینی و واقعی ایجاد ارزش افزوده و کامل بودن زنجیره تولید یاد کرد و گفت: این شرکت از همان ابتدای بهره‌برداری با در نظر گرفتن اصل توسعه و ایجاد ارزش بیشتر، شعار زیبای «از سنگ تا رنگ» را سرلوحه کار خود قرار داده است که این بسیار ارزشمند است و باید الگوی سایر صنایع کشور نیز قرار گیرد.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با تاکید بر اهمیت تکمیل زنجیره تولید و ایجاد ارزش افزوده بیشتر در صنایع گفت: در حوزه سیاست‌گذاری داخلی بنا را بر آن گذاشته‌ایم که فعالیت‌ها در حوزه معدن و صنایع معدنی را بر اساس اولویت آن‌ها، با زنجیره ارزش بالاتر مواجه کنیم؛ ضمن اینکه در این راستا با احیای ستاد زنجیره فولاد، فعالیت‌ها را از سر گرفته‌ایم. وزیر صنعت، معدن و تجارت در همین خصوص خاطرنشان کرد: در بخش ایجاد ارزش افزوده بالاتر باید شرکت‌های بیشتری مانند فولاد مبارکه داشته باشیم.
وی با اشاره به هدفگذاری تولید ۵۵ میلیون تن فولاد در کشور، گفت: اگر بخواهیم این امر محقق شود باید به سمت دانش‌بنیان کردن بیشتر امور و ایجاد بازارهای باثبات صادراتی پیش برویم. شریعتمداری اظهار امیدواری کرد: امسال باید بتوانیم میزان صادرات فولاد کشور را به ۹ میلیون تن برسانیم و قدم‌های استوارتری برای تولید ۵۵ میلیون تن فولاد برداریم.
وزیر صنعت، معدن و تجارت اظهار امیدواری کرد با تمهیداتی که مسئولان در نظر خواهند گرفت، بخش ساخت وساز نیز به رونق لازم برسد تا سایر حوزه های مرتبط در این بخش نیز به شکل فعال‌تری بتوانند به فعالیت‌های خود ادامه دهند. شریعتمداری در بخش دیگری از سخنان خود از تخصیص ۱۰ هزار میلیارد تومان بودجه از سوی دولت برای نوسازی صنعتی کشور خبر داد و گفت: تمامی صنایع کوچک و بزرگ نیز میتوانند از این امکان بهره مند شوند. وی برگـــــزاری نشـــســت های تخصــصـــی در سیزدهمین نمایشگاه معدن و صنایع معدنی و ماشین آلات را بسیار ارزشمند خواند و از مسئولان خواست تمامی مباحث مطرح شده در این نشست ها به دقت بررسی شود. وی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره تمامی عزیزانی که در عرصه معدن و صنایع معدنی در حین انجام وظیفه جان باارزش خود را نثار کردند، از ایمنی به عنوان مهمترین اصل در تمامی فعالیت‌ها یاد و بر رعایت هرچه دقیق تر این اصل تاکید کرد. وزیر صنعت معدن و تجارت افزود: باید از فرصت حضور جوانان فرهیخته در همه امور به صورت عملی و به نحو احسن استفاده کنیم.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه