روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
03 بهمن 1394  |  سیاست  |  کد خبر: 4010
0
0
نظر آیت الله وحید خراسانی درباره سید حسن خمینی
انتخاب: حضرت آیت الله وحید خراسانى امروز در دیدار با برخى از شاگردانشان فرمودند : نظرم در رابطه ى با حسن آقا همان است که قبلا گفتم؛ «المرء یحفظ فى ولده.» ایشان افزودند: اگر علاقه اى به آقای خمینى دارند در اولادش حفظ کنند. این مرجع عالیقدر تقلید تاکید کردند: اگر بفهمند، (در مى یابند که) حفظ آقای خمینى (در) حفظ (اولاد) ایشان است و هرچه اینها دارند از او است. عبارت «المرء یحفظ فی ولده» (حفظ حرمت هر مردی در حفظ احترام به اولادش مى باشد) روایتی از پیامبر گرامی اسلام است که حضرت فاطمه زهرا(س) پس از رحلت آن حضرت و در جلسه محاجه ، از ایشان نقل کردند.
احمد خاتمی:اعتراض کنید
اما نه با نیش
ایسنا: خطیب نماز جمعه این هفته تهران با تاکید بر لزوم توجه مردم در انتخاب افراد اصلح، رعایت حق الناس و رعایت قانون در مواجهه با شورای نگهبان گفت: نمایندگانی در شان این ملت اند که مسئولیتشان را امانت بدانند نه لقمه چرب. آیت الله احمد خاتمی افزود: این روزها آنقدر قانون، قانون گفته می‌شود که گاه تکراری می نماید. آنچه انتظار داریم قانونمداری عملی است نه شعاری. برخی قانون را تا وقتی قبول دارند که نظر خودشان تامین شود اگر نشد شروع به هتک شورای نگهبان و نظارت می‌کنند. کوبیدن شورای نگهبان و نظارت قانونمداری نیست، بلکه خود مداری است که قرآن آن را از بت پرستی هم بدتر می‌داند. خطیب نماز جمعه این هفته تهران تاکید کرد: قانون، نظارت را به شورای نگهبان داده و گفته که نظارت شورای نگهبان استصوابی است و مال همه مراحل است. البته عدم احراز صلاحیت شده ها حق قانونی شان اعتراض است و هیچ کس هم مدعی نمی‌شود که شورای نگهبان و هیات های نظارت معصوم اند. شما بروید از راه قانونی پیگیری کنید. وی خاطر نشان کرد: تریبون داران مراقب حرف هایشان باشند به خصوص آنهایی که مسئولیت دارند. اگر شما اهانت کنید زیرمجموعه تان هم یکی پس از دیگری جرات پیدا می‌کنند. مسئولان مراقب باشند؛ برخی به طور مکرر از قانون صحبت می‌کنند اما می بینیم بعضی از اجتماعات و میتینگ‌ها به ضد شورای نگهبان تبدیل می‌شود. این به صلاح انتخابات نیست. خاتمی تاکید کرد: ‌شورای نگهبان با غوغاسالاری عقب نشینی نکرده و نخواهد کرد. ثانیا فضا که غبار آلود شد زمینه ساز فتنه می‌شود آن وقت چه کسی می خواهد فتنه را جمع کند. اگر می خواهیم فضای انتخابات فضای سالمی باشد باید مراقب حرف هایمان باشیم. ما نمی گوییم آرامش قبرستانی حاکم باشد. اعتراض کنید اما نه با نیش؛ نیش، نیش می آورد و حرف منطقی هم حرف منطقی است.
علم الهدی: کسی که درانتخابات شرکت نکند، مسلمان نیست
امام جمعه مشهد با اشاره به این‌که بدترین اهانت به شورای نگهبان این است که کسی به شورای نگهبان بگوید جناحی است، گفت: درست نیست عده‌ای در مملکت ما مجری منویات سوء فوکویاما و آمریکا شوند و بگویند شورای نگهبان جناحی عمل می‌کند. به گزارش تسنیم آیت‌الله سید‌احمد علم‌الهدی در خطبه‌های نماز جمعه مشهد اظهار داشت: بدون ولایت، وحدت قابل تحقق نیست و اگر وحدت نباشد اختلاف و دوقطبی سبب نفوذ دشمنان ما می‌شود، در همه برنامه‌ها آنچه مورد نظر مقام معظم رهبری است را باید دنبال کنیم و همه برنامه‌ها را با صبغه ولایت تشکیل دهیم. علم الهدی تصریح کرد: مشارکت حداکثری در انتخابات مانور قدرت برای این نظام است و اگر کسی بنا شد در انتخابات شرکت نکند معنایش این است که در مقابله با کفر جهانی نایستاده است. وی با اشاره به جهت دوم تکلیف مداری برای شرکت در انتخابات عنوان کرد: حق بودن مشارکت سیاسی مولود تکلیف ما است، تمامی مذاهب اسلامی این روایت از پیامبر را به صورت یک حدیث متواتر نقل کرده‌اند که ایشان فرمودند: هر کس اهتمام به امور مسلمین نداشته باشد مسلمان نیست. امام جمعه مشهد تصریح کرد: امور مسلمین در اینجا یعنی امور جمعی و اجتماعی مسلمین که شامل امور سیاسی است و اگر کسی در امور سیاسی مشارکت نداشته باشد پیامبر فرمودند وی مسلمان نیست و مصداق برجسته و بارز مشارکت سیاسی شرکت در انتخابات است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه