روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 مهر 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 38456
0
0
چهارگوشه هنر
چهارگوشه هنر
پخش سریال «شرلوک» از تلویزیون
سریال انگلیسی «شرلوک» از روز گذشته، ۱۹ مهر ساعت ۱۸ راهی آنتن شبکه تماشا شد. به گزارش ایسنا، شرلوک (Sherlock) یک مجموعه تلویزیونی بریتانیایی است که داستان آن به‌روزشده داستان‌های کارآگاهی شرلوک هولمز اثر آرتور کانن دویل است. این سریال توسط استیون موفات و مارک گاتیس ساخته شده‌ است و در آن بندیکت کامبربچ در نقش شرلوک هولمز و مارتین فریمن در نقش دکتر جان واتسون ایفای نقش می‌کنند.
سریال «شرلوک» به‌عنوان یکی از بهترین آثار تلویزیونی در ژانر جنایی شناخته می‌شود. این سریال در وب‌سایت «راتن تومیتوز» نمره ۸۴ از ۱۰۰ را گرفته، در سایت «متاکریتیک» امتیاز ۸۵ از ۱۰۰ و در سایت «IMDB» نمره ۹.۲ از ۱۰ را دریافت کرده است و از نظر کاربران همین سایت با رتبه ۱۲ یکی از ۲۵۰ سریال برتر تاریخ تلویزیون است. سریال «شرلوک» از چهارشنبه ،۱۹ مهر ساعت ۱۸ از شبکه تماشا پخش و در ساعت‌های ۲۴، ۶ و ۱۲ از شبکه تماشا بازپخش می‌شود.
پنهان شدن سازه کشف‌شده چهارباغ عباسی
خبر کوتاه بود، اما توانست همه را تحت تاثیر قرار دهد:«اثری که در دو روز تخریب شد تا سنگ‌فرش چهارباغ سریع‌تر انجام شود، روبه‌روی مدرسه چهارباغ اصفهان.» به گزارش ایسنا، به‌دنبال انجام پروژه‌ی سنگفرش کردن خیابان «چهارباغ» توسط سازمان زیباسازی و بهسازی شهر اصفهان و با نظارت میراث فرهنگی استان، احیای دولتخانه صفوی از حدود دو ماه قبل در دستور کار قرار گرفت تا خیابان چهارباغ عباسی به خیابان سپه و سپس به میدان امام (ره) متصل شود. از این پروژه کمتر از یک هفته گذشته، دو عکس منتشر شد که اولی نشان از کشف یک سازه‌ زیرزمینی داشت و عکس دوم نشان می‌داد بخشی از این سازه تخریب شده است.
این در حالی است که فریدون الهیاری، مدیر کل میراث ‌فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اصفهان با رد تخریب سازه‌ی به دست آمده توضیحاتی می‌دهد. وی می‌گوید:«پروژه‌ی سنگ‌فرش کردن چهارباغ عباسی توسط سازمان نوسازی و بهسازی شهرداری استان اصفهان و زیر نظر میراث فرهنگی استان در دست انجام است تا کف چهارباغ را که آسفالت بوده، سنگفرش کند و در آینده بتوانیم چهارباغ را به خیابانی پیاده‌رو تبدیل کنیم.»
او با بیان این‌که این طرح در چهارباغ مستلزم برداشتن رویه‌ی آسفالتِ خیابان، انجام زیرسازی و سنگفرش خیابان است، ادامه می‌دهد:«در نقطه‌ای از برداشتِ آسفالت، به یک سازه برخورد می‌کنند، سازه‌ای آجری با مصالح ساروج که ممکن است با هدف آبراهه‌های چهارباغ ایجاد شده باشد.» وی با تاکید بر این‌که از ابتدای این پروژه سه باستان‌شناس به‌عنوان کشیک ناظر در پروژه حضور دارند و یک کانکس در منطقه برای مرمت و بهسازی آثار به دست آمده مستقر شده است، می‌گوید:«قرار است هرچه که پیدا می‌شود با هدف نجات‌بخشی و مرمت به کانکس مستقر شود که برای این سازه نیز کارشناسان باستان‌شناس استان در منطقه حضور
داشتند.»
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه