روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 مهر 1396  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 38445
0
0
رکوردشکنی‌های فیلم «it» همچنان ادامه دارد
زانو زدن «جن‌گیر» در مقابل یک دلقک
احمد مرادی : به‌تازگی فیلم «It» توانست رکوردی دیگر را نیز به ثبت برساند، این فیلم در ادامه موفقیت‌هایش با فروش آخر این هفته توانست اولین فیلم ترسناک باشد که در آمریکا فروش 300 میلیون دلاری را تجربه می‌کند. فیلم ترسناک «It» که براساس کتابی با همین نام، نوشته استیون کینگ (Stephe- King) ساخته شده، پنج هفته پیش در اولین جمعه ماه سپتامبر اکران خود را آغاز کرد و در افتتاحیه، اولین رکورد را از نظر فروش به ثبت رساند، این فیلم ترسناک توانست در سه روز افتتاحیه 123 میلیون دلار فروش داشته باشد و رکورد فروش افتتاحیه در میان عناوین ژانر ترسناک را بشکند، در ادامه نیز «It» به‌عنوان پرفروش‌ترین فیلم در بین کتاب‌های استیون کینگ شناخته شد. اما این دو رکورد تنها آغازی بر رکوردشکنی‌های آینده فیلم «It» به حساب می‌آمد. فیلم «It» در ادامه موفقیت‌هایش، همان‌طور که انتظار می‌رفت توانست رکورد فروش در درجه‌بندی R را که قبلا متعلق به فیلم «جن‌گیر» محصول 1973 بود را بشکند و پرفروش‌ترین فیلم ترسناک در درجه R شود.
فیلم «It» تا همین جای کار که پنج هفته از اکرانش می‌گذرد، رکوردهای زیادی را شکسته و رکوردهای بسیاری را نیز برای اولین بار در تاریخ ژانر وحشت به نام خود ثبت کرده است و انتظار می‌رود که در ادامه نیز بتواند هم‌چنان این روند موفقیت‌آمیز را حفظ کند. فیلم ترسناک «It» توسط اندی موسچیتی، کارگردان آرژانتینی، ساخته شده است. در این فیلم بازیگرانی چون جیدن لیبرهر، بیل اسکارشگورد، فین ولفهارد، ﺟﺮﻣﯽ ری ﺗﯿﻠﻮر، سوفیا لیلیز، وات ولفس، چوزن جیکوب، جک دیلان و نیکلاس همیلتون ایفای نقش دارند. داستان «آن» در شهر کوچک و خیالی دِری در ایالت مِین اتفاق می‌افتد و درباره هفت کودک است که در این شهر باید با مشکلات زندگی، قلدرهای مدرسه و هم‌چنین با هیولایی که خود را به شکل یک دلقک ترسناک به نام پنی‌وایز درآورده، مقابله کنند.
اما آنچه در افتتاحیه فیلم باعث تعجب تماشاگران شد بازیگر نقش دلقک بود. بیل اسکارشگورد سوئدی خوش‌چهره که پیش‌تر به‌عنوان یک مدل فعالیت می‌کرد و در سال‌های اخیر به پشتوانه خانواده سینمایی‌اش وارد حرفه بازیگری شد، در فیلم «It» عهده‌دار نقش دلقک است. بازی حیرت‌انگیز او که تناسب چندانی با زیبایی چهره‌اش نداشت، می‌تواند الگوی خوبی برای بازیگران وطنی باشد که میانه چندانی با به هم ریختن صورت و چهرهشان ندارند و زیبایی ظاهری را بر تلاش برای عمق و غنا دادن به نقش ترجیح می‌دهند.
بیل اسکارشگورد پسر استلان اسکارشگورد است. بازیگری که در سال‌های اخیر برای بازی در فیلم‌های لارس فون‌تریه مثل «نیمفومانیاک» و «شکستن امواج» شهرت دارد و برای علاقه‌مندان سینمای هالیوود هم باید به نقش‌آفرینی‌های او در فیلم‌های «دزدان دریایی کارائیب»، «ثور» و «انتقام‌جویان» اشاره
کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه