روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 مهر 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 38441
0
0
اخبار
اخبار
اصفهان
نهادهای محلی موجبات اعتماد سازی مردم را فراهم می‌کنند
شهردار اصفهان گفته: نهادهای محلی دراعتماد سازی بین دولت و مردم نقش آفرینی می کند و این مهم می تواند بسیاری از مشکلات دولت را مرتفع کند. به طوری که این مهم علاوه بر رفع بسیاری از مسائل دولت باعث تحول در روابط بین الملل نیز می شود.
قدرت الله نوروزی که با مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصفهان، دیدارکرده، گفته « اصفهان نیاز به زیرساخت های فرهنگی و هنری است به طوری که در این حوزه ها نسبت به استانداردهای شاخص بین المللی و جهانی ضعف داریم.»
اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، گزارش کرده که در ادامه این برنامه، حجت الاسلام والمسلمین حبیب رضا ارزانی توجه به بخش خصوصی و مشارکت مردم و فعالان عرصه فرهنگی و هنری را مهم خوانده و گفته « لازم است در زمینه موسیقی اقداماتی با مدل خاصی صورت گیرد.»
شهردار اصفهان به لزوم تهیه امکانات برای رشد و بالندگی کودکان علاقه‌مند است
شهردار اصفهان گفت: کودکان باید در فضای امن، سالم و شهری با هوای پاک زندگی کنند؛ لذا باید تمام مسئولان امکانات لازم را برای بالندگی این سرمایه‌ها فراهم کنند.
اداره ارتباطات رسانه ای شهرداری اصفهان، گزارش کرده که قدرت‌الله نوروزی در دیدار با مدیرکل بهزیستی و جمعی از کودکان شهر که به مناسبت هفته جهانی کودک برگزار شد، اظهار کرد: کودکان سرمایه‌های بزرگ برای جامعه آینده کشور هستند؛ لذا باید تمام مسئولان، امکانات لازم را برای رشد این سرمایه‌ها فراهم کنند.
او خطاب به کودکان گفته: شما در آینده کلیددار و سکان‌دار شهر و مملکت هستید؛ در همه جای دنیا از کودکان به‌عنوان آینده‌سازان نام برده می‌شود و از میان آن‌ها رئیس‌جمهور، شهرداران و نمایندگان شورا و مجلس برگزیده می‌شوند.
شهردار اصفهان با تاکید بر تقویت هوش هیجانی کودکان، ادامه داد: در مهدکودک‌ها، شخصیت کودکان شکل می‌گیرد، بنابراین نقش مربیان در این زمینه بسیار ارزشمند است.
او با اشاره به وقوع دو جنگ جهانی در دنیا و واردشدن آسیب به کودکان در جنگ‌ها بیان کرد: به همین دلیل سازمان ملل متحد در قالب انجمن حمایت از کودکان، چارچوبی برای حمایت و دفاع از کودکان فراهم کرد تا اقداماتی برای حفظ و نگهداری و حمایت از کودکان انجام شود.
نوروزی، گفته: کنوانسیون‌های متعدد و میثاق‌نامه‌هایی برای حقوق کودکان در دولت‌ها به امضا رسیده و ایران نیز در سال 72 به این میثاق‌نامه پیوسته است.
او با بیان این‌که کودکان باید در فضای امن، سالم و شهری با هوای پاک زندگی کنند، بیان کرده: کودکان بایستی در شهری شاداب، به‌دور از افسردگی، رشد و پرورش یابند تا زمینه بالندگی و شکوفایی آن‌ها فراهم شود.
شهردار اصفهان توصیه کرده: نباید تکنولوژی‌ها و فناوری‌های جدید، آینده کودکان را به مخاطره بیاندازد؛ چراکه در حال حاضر آسیب‌ها و خطرات متعددی کودکان را تهدید می‌کند.
گازبها به‌موقع پرداخت شود؛ نکات ایمنی هم رعایت می‌شود
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، در دیدار از اداره گاز دهاقان از وضعیت گازرسانی به این شهرستان اظهار رضایت کرد و در جلسه‌ای با فرماندار این شهرستان گفت: خوشبختانه مراقبت از شبکه ها، شناسایی وضعیت نشتی ها بخوبی انجام گرفته و فرآیند گازرسانی به مشترکین از نظم و استمرار خوبی برخوردار است.
علوی با اعلام این مطلب گفت: در حال حاضر بیش از 14 هزار مشترک در شهرستان دهاقان از نعمت گاز طبیعی برخوردار هستند و امیدواریم مشترکین عزیز با رعایت اصول ایمنی و اصلاح الگوی مصرف و پرداخت به‌موقع گازبها، قدردان این نعمت الهی باشند.
مدیرعامل شرکت گاز استان اصفهان، با اشاره به موضوع گلخانه‌های بدهکار این شهرستان به شرکت گاز گفت: از 418 گلخانه این شهرستان، 55 گلخانه به مقدار قابل‌توجهی بدهی گازبها دارند و بدهی معوق برخی از این گلخانه‌ها به چندین دوره می‌رسد.
او، بیان داشت: همه اطلاع دارند که تامین بخش عمده‌ای از یارانه مردم از طریق وصول گازبها است؛ لذا باید دولت را در پرداخت یارانه ماهانه مردم یاری کرد.
بندرعباس
اتکا به تجهیزات داخلی در صنعت گاز جنوب کشور افزایش می‌یابد
عملیات پایش زیست‌محیطی مربوط به فصل تابستان در شرکت پالایش گاز سرخون و قشم با موفقیت کامل انجام شده. به گزارش روابط عمومی شرکت پالایش گاز سرخون و قشم، در راستای ارتقاء سطح سلامت و ایمنی در سطح سازمان و بنا به برنامه‌ریزی انجام‌شده، پایش زیست‌محیطی، شامل آزمایشات بخش هوا، صوت و پساب، در پالایشگاه سرخون مطابق طرح خوداظهاری شیوه‌نامه سازمان حفاظت محیط زیست با همکاری موسسه آزمایشگاهی معتمد و مجرب، در مهرماه سال جاری با موفقیت کامل انجام شد.
رئیس ایمنی، بهداشت و محیط زیست، گفته: استمرار انجام الزام طرح خوداظهاری و هم‌چنین براساس نتایج اندازه‌گیری‌های انجام‌شده و بررسی‌های سازمان حفاظت محیط زیست، این شرکت هرساله با همت و تلاش شبانه‌روزی کارکنان و متخصصان توانمند و باتجربه خود موفق به اخذ گواهی عدم آلایندگی در سطح استان و کشور شده است.
جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی و حقوق شهروندی، برگزار شد
جلسه ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی در دو حوزه حقوق شهروندی و حجاب و عفاف، با حضور اعضای این ستاد در شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان برگزار شد.
دبیر و رئیس ستاد صیانت از حقوق شهروندی شرکت آب منطقه‌ای هرمزگان در این جلسه بر لزوم ترویج مفاهیم و برنامه‌های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف تاکید کرد و گفت: در تلاش هستیم دستورالعمل‌های مربوط به ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، ازجمله برنامه‌های حقوق شهروندی و حجاب و عفاف را اجرا، توسعه و ترویج دهیم، چراکه معتقدیم حقوق شهروندی امری است که باید در تمامی سطوح و در بطن جامعه ساری و جاری شود.
او با اشاره به اهداف این ستاد افزود : ازجمله مهم‌ترین اهداف ستاد صیانت از حریم امنیت عمومی، گسترش و ترویج فرهنگ عفاف و حجاب در جامعه و چارچوب وظایف و ماموریت‌های سازمان – صیانت از حقوق شهروندی، برخورد کریمانه و محبت‌آمیز با مردم و حفظ کرامت آنان – آگاه‌سازی مردم از حقوق و تکالیف، به‌منظور انضباط اجتماعی و قانون‌گرایی در جامعه و پیشگیری از تخلفات اداری و رسیدگی به شکایات مردم و پیگیری برای برخورد با متخلفین در ادارات است.
گرگان
معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری و شرکت توزیع نیروی برق، اطلاعیه مشترک دادند
در پی تفاهم‌نامه معاونت اجتماعی و پیشگیری از جرم دادگستری استان و شرکت توزیع نیروی برق استان گلستان و ابلاغ به سازمان ثبت اسناد و املاک استان مقرر شد، به‌منظور پیشگیری از پرداخت هزینه‌های ناشی از دستکاری کنتور و یا بدهی گذشته مشترکین برق در سراسر استان، سازمان ثبت اسناد و املاک استان نسبت به اخذ برگه تسویه حساب و آزمایش کنتور پیش از خرید مستغلات و عقد و فسخ قرارداد اجاره اقدام کند.
در این اطلاعیه خطاب به مشترکین برق استان گلستان آمده است؛
مشترکین محترم برق استان گلستان:
درهنگام خرید مستغلات و یا عقد و فسخ قرارداد اجاره، نسبت به درخواست آزمایش کنتور و اخذ برگ تسویه حساب اقدام فرمائید تا مشمول پرداخت هزینه‌های برق مصرفی ثبت‌نشده، ناشی از دست‌کاری‌های احتمالی و یا بدهی گذشته نگردید.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه