روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
20 مهر 1396  |  ورزش  |  کد خبر: 38440
0
0
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان، گفته بالاترین نرخ بیکاران استان، افراد تحصیل‌کرده هستند
این بیکارهای درس‌خوانده
معاون امور اقتصادی و منابع انسانی استانداری همدان گفته:«بالاترین نرخ بیکاران استان، افراد تحصیل‌کرده استان هستند.»
رضا قیاسی، ظهر روز چهارشنبه، در جلسه انعقاد تفاهم‌نامه میان استانداری، اداره کل فنی‌و‌حرفه‌ای و صندوق کارآفرینی امید، که در راستای روستای بدون بیکار برگزار شده بود، توضیح داده: گرچه استان همدان جزو سه استان برتر کشور در زمینه نرخ اشتغال است، اما این به مفهوم نبود بیکار نیست، بنابراین همه دستگاه‌ها و مدیران باید در راستای تحقق این هدف تلاش کنند.
او با بیان این‌که از آغاز دولت یازدهم به این پدیده به‌صورت جدی پرداخته شده است، گفته: باید از این پس نیز با شتاب بیشتری در زمینه اشتغال گام برداریم، چراکه بیشترین هرم جمعیت استان در محدوده سنی 25 تا 30 سال قرار دارند که همگی نیازمند ایجاد اشتغال هستند.
قیاسی با بیان اینکه در حال حاضر نرخ رشد جمعیت در کشور 1.2 درصد است، افزوده: نرخ رشد جمعیت استان روند کاهشی را نشان می‌دهد که اگر در حوزه مهاجرت متخصصان به استان‌ها و کشورهای دیگر نباشد، نگران‌کننده است، چراکه قطعا این افراد به‌خاطر نبود شغل اقدام به مهاجرت کرده‌اند.
او ادامه داده: درصورتی که کارگر صفر بخواهد از استان مهاجرت داشته باشد، مشکلات و مسائل اجتماعی فراوانی برای وی و هم‌چنین خانواده وی اتفاق خواهد افتاد.
او با اشاره به این‌که وضعیت استان همدان در زمینه نگهداشت جمعیت روستایی بهتر از سایر استان‌های کشور است، تاکید کرده: باید با ارائه آموزش و مهارت به روستائیان، جمعیت را در استان و در روستاها نگه‌داریم.
او یادآور شده: باید تسهیلات بانکی و سایر شرایط لازم را برای ایجاد اشتغال در روستاها فراهم کنیم تا بتوانیم این جمعیت را در روستاها نگه
داریم.
قیاسی با بیان این‌که ایجاد 700 هزار شغل در سال را در برنامه داشتیم که در سال 84 ، 694 شغل ایجاد شده بود، گفته: متاسفانه در دولت نهم و دهم تناسب میان جمعیت و اشتغال کاملا از بین رفت، چراکه هیچ اشتغالی ایجاد نشد و اکنون ما با شرایط موجود اگر 600 هزار شغل در سال هم ایجاد کنیم، نمی‌توانیم کاملا موفق باشیم و باید این تعداد را به بیش از یک میلیون ارتقا
دهیم.
او در بخش دیگری از سخنان، گفته: پتروشیمی ابن سینا سه کارخانه مکمل یکدیگر هستند که باید هر سه باهم تکمیل شوند.
به گزارش ایسنا، برای این پتروشیمی هزار میلیارد سرمایه‌گذاری صورت خواهد گرفت که زمینه اشتغال 400 تا 500 نفر را فراهم می‌کند. به‌عبارتی بیش از 2 میلیارد به ازای اشتغال یک نفر هزینه خواهد شد که جزو زیرساخت‌های دیگر صنایع
ماست.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه