روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 مرداد 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 35661
0
0
عسگراولادی:
با همه گزینه‌ها موافقیم
ایلنا | ‌عضو حزب موتلفه با اشاره به وزرای پیشنهادی گفت: ما با همه آنها موافقیم ان‌شاءالله زودتر بیایند و پشت صندلی‌هایشان قرار بگیرند.
«اسدالله عسگراولادی» با اشاره به نظر مثبت خود نسبت به وزرای پیشنهادی کابینه دوازدهم گفت: فکر می‌کنم از ۱۸ وزیر پیشنهادی، ۱۶ نفر از مجلس رای اعتماد کسب کنند.
او با تایید وزرای پیشنهادی اظهار داشت: وزرای پیشنهادی اقتصاد و دارایی و صنعت و معدن گزینه‌های بسیار خوبی هستند و با همه آنها موافقیم. ان‌شاءالله زودتر بیایند و پشت صندلی‌هایشان قرار بگیرند.
عضو فراکسیون امید: رای بالا به ظریف و زنگنه مطالبه ملی است
عضو فراکسیون امید مجلس با بیان اینکه باید در رای اعتماد، مطالبه 24 میلیونی را در نظر بگیریم، گفت: رای بالا به ظریف،زنگنه و قاضی زاده‌هاشمی از مطالبات ملی است.
فاطمه سعیدی نماینده مردم تهران در ارزیابی کابینه پیشنهادی روحانی به خبرآنلاین گفت: انتظاری که وجود داشت این بود که کابینه دوازدهم کابینه‌ای فراتر و قوی‌تری باشد که در آن مطالبات 24 میلیونی محقق شود، اما کمی با نقطه مطلوب فاصله داشت که شاید در این مسیر محدودیت‌هایی وجود داشته اما انشاءالله ما بتوانیم با نوع رایی که به کابینه می‌دهیم آرا 24 میلیونی را در آن محقق کنیم.
وی افزود: از این جهت می‌گویم کابینه آقای روحانی می‌توانست بهتر از این باشد که یکی از مطالبات اصلی حضور زنان در کابینه بود اما این اتفاق رخ نداد و بسیاری به ما انتقاد می‌کنند که چرا علی رغم امضای 157 نماینده برای حضور زنان در کابینه این مطالبه محقق نشد و امیدواریم این نقص جبران شود.
او درمورد گمانه زنی‌ها در رابطه با رای اعتماد به وزرا گفت: وزرای محبوب ما مشخص هستند که نه تنها وزیر بودنشان از خواسته‌های مردم است بلکه رای اعتماد بالا به آنها نیز از مطالبات ملی است لذا از این منظر آقای ظریف و آقای زنگنه و همچنین آقای قاضی‌زاده‌هاشمی با آرایی قابل توجه راهی وزارتخانه خواهند شد.
سعیدی در مورد دیگر وزرا نیز گفت: فراکسیون امید کمیته‌های تخصصی تشکیل داده است که این کمیته‌ها کار خود را در خصوص ارزیابی وزرای پیشنهادی آغاز کرده اند بعد از ارزیابی این کمیته‌ها می‌توان نتیجه نهایی را درمورد وزرا گرفت.این عضو کمیسیون آموزش خاطرنشان کرد: نکته دیگری که باید در دولت مورد توجه قرار می‌گرفت، آموزش و پرورش بود و انتظار می‌رفت این مسئله در اولویت‌های دولت قرار داده شود اما اینگونه نشد و حتی در دقیقه 90 وزیر آموزش و پرورش مشخص شد.
او با بیان اینکه ما باید وزارت آموزش و پرورش را مهمترین وزارتخانه تلقی کنیم چرا که تربیت نیروهای اینده را به عهده دارد، خاطر نشان کرد: البته این به معنای آن نیست که بگوییم آقای بطحایی وزیر توانمندی نیست چراکه هنوز شناختی درمورد ایشان نداریم و باید برنامه‌های او را ببینیم و در نهایت تصمیم بگیریم که آیا ایشان قادر به اداره وزارتخانه عریض و طویلی مانند وزارت آموزش و پرورش هستند یا خیر اما تا به اینجا انچه اهمیت دارد دقت در نوع برنامه‌های وزرا است.
نامه صادقی به رئیس‌جمهور درباره اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به مجلس
رئیس فراکسیون شفاف سازی مجلس طی نامه‌ای به رئیس جمهور خواستار اعلام صورت اموال وزرای پیشنهادی به نمایندگان مجلس پیش از زمان رای اعتماد به وزرا شد.
به گزارش ایسنا، محمود صادقی درنامه خود به دکتر روحانی نوشت:
با ابلاغ سلام و تحیت و با عرض تبریک به مناسبت انتخاب مجدد جنابعالی با رای بالای مردم و با ابراز خرسندی از برگزاری مراسم شکوهمند امضای حکم ریاست جمهوری توسط رهبر معظم انقلاب و ادای سوگند در مجلس شورای اسلامی، نظر به نقش شفافیت وضعیت مالی مسئولان دولتی در ایجاد و تقویت اعتماد عمومی و پیشگیری از سوء استفاده احتمالی از امکانات عمومی و موقعیت‌های حاکمیتی و حسب تکالیف مختلف قانونی، از جمله اصول ۱۴۱ و ۱۴۲ قانون اساسی و قانون رسیدگی به دارایی مقامات، مسئولان و کارگزاران نظام جمهوری اسلامی مصوب ۹ آبان ۱۳۹۴ و نیز فرامین موکد رهبر معظم انقلاب که شفاف سازی را شرط فساد ستیزی دانسته‌اند، از جنابعالی درخواست می‌شود به وزرای محترم معرفی شده به مجلس شورای اسلامی تکلیف بفرمایید اطلاعات دقیقی از وضعیت مالی و فعالیت اقتصادی خود، همسر و فرزندانشان بویژه فعالیت‌هایی که زمینه تعارض منافع بین فعالیت در بخش خصوصی و موقعیت و اختیارات حاکمیتی فراهم می‌کند را طی جدولی به شرح زیر در اختیار نمایندگان مجلس شورای اسلامی قرار دهند:
۱ – صورت دارایی وزیر پیشنهادی و همسر و فرزندان او شامل: کلیه اموال غیر منقول و حقوق دارای ارزش مالی،‌ مطالبات و دیون، سرمایه گذاری و اوراق بهادار،‌ موجودی حساب‌های مختلف در بانک‌ها،‌ موسسات مالی و اعتباری و نظایر آنها و هرگونه منبع درآمدی مستمر
۲ – عضویت در هیات مدیره شرکت‌های خصوصی
۳ – عضویت در هیات مدیره شرکت‌های دولتی
۴ – وضعیت اشتغال وزیر در بخش خصوصی
۵ – عضویت در هیات مدیره تشکل‌های صنفی
۶ – هرگونه قرارداد مشاوره یا پیمانکاری با دستگاه‌های دولتی یا عمومی غیر دولتی
در ادامه نامه این نماینده اصلاح‌طلب تهران در مجلس آمده است:فراکسیون شفاف‌سازی و سالم سازی اقتصاد و انضباط مالی مجلس شورای اسلامی متشکل از حدود ۱۰۰ نفر از نمایندگان از طیف‌های مختلفی سیاسی بر آن است تا فارغ از مسائل سیاسی از نقطه نظر تعهد به شفافیت و سلامت اقتصادی و انضباط مالی، برنامه وزرای پیشنهادی را مورد ارزیابی قرار دهد. بدیهی است ارائه اطلاعات فوق هم به ارزیابی درست وزرای پیشنهادی و رفع شائبه‌های احتمالی در مرحله کسب رای اعتماد کمک می‌کند و هم ان‌شاء‌الله در صورت کسب رای اعتماد هر یک از وزرای محترم،‌ در انجام وظایف نظارتی مجلس در طول دوره خدمتگزاری وزرا مفید خواهد بود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه