روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
27 تیر 1396  |  بین الملل  |  کد خبر: 34277
0
0
مریم رفت اما زندگی زیباست
پروفسور مجتبی صدریا‪-‬ خانم مریم میرزاخانى؛ عظمت راپسودى ( Rhapsody ) زندگى است.ملت مان سوگوار زنى است که نماد شعور، پشتکار، هوش و خواست در تمامى ابعاد زندگى بود.غمى که مردم ما از زمان شنیده شدن فوت میرزاخانى بیان کرده اند ابعاد مختلفى دارد.
اگر بتوان جنبه اى از آن را مرکزیت بخشید، غم مردم ما هم از مرگ نابهنگام یک انسان با کیفیت است و هم از غمى در ارتباط با ستم، محدودیت ها و موانعى که میلیون ها استعداد دیگر این جامعه هر روز در مسیر رشد و شکوفایى خودشان با آن مواجهند.
رفتار اخلاقى این بانوى بزرگوار تاریخ معاصر ایران که یکبار دیگر ثابت کرد مى توان تسلیم تنگ نظرى ها نشد، مى توان جایگاهى که در خور خود مى دانیم در این جامعه احراز کرد و مى توان آوایى شد که از دور دست ها به میلیون ها مردم این سرزمین اعتماد به نفس و باور به خویشتن داد.
بس حیف است که چنان زندگى‌اى کوتاه شد.
ولى اگر بخواهیم ضریبى از کیفیت و طول مدت بسازیم آیا مى‌توان گفت که اثرگذارى این بانو بر وجدان عمومى این جامعه در این عمر کوتاه بس کلان بوده است، مساله بر سر زنده نگه داشتن سنت مرده پرستى نیست، مساله بر سر اثرگذارى هاى فرهنگى و اجتماعى است که در هر گوشه این سرزمین و در سراسر جهان مردمان ما مى آفریند و به این خاطر: « آرى، آرى زندگى زیباست ».
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه