روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 تیر 1396  |  گردشگری  |  کد خبر: 34210
0
0
روسیه از گفت وگوی مستقیم دولت سوریه و مخالفان در ژنو حمایت کرد
ایرنا| «الکسی بورودافکین» نماینده روسیه در مقر سازمان ملل در ژنو، پشتیبانی این کشور را از مذاکره مستقیم هیات دولت سوریه و مخالفان اعلام کرد.بورودافکین گفت که مذاکرات مستقیم بین دولت سوریه و مخالفان در دور جدید گفت وگوهای سوری-سوری ماه سپتامبر در ژنو ممکن است.
روزنامه راسیسکایا گازتا روز یکشنبه به نقل از سخنان مقام روسی نوشت: در صورت انسجام مخالفان در شرایط سازنده، مذاکرات مستقیم بین دولت سوریه و معارضان ممکن خواهد بود.
نماینده روسیه در مقر سازمان ملل در ژنو خاطرنشان کرد: اگر مخالفان از طرح اولتیماتوم و پیش شرط صرف نظر کنند و رفتار سازنده داشته باشند، شرایط برای چنین مذاکراتی در دور آینده مذاکرات سوری-سوری در ژنو فراهم خواهد شد.
وی همچنین گفت که در دور جدید مذاکرات سوری ژنو امکان توافق در باره برخی مسائل فنی ایجاد محدوده های امن در سوریه وجود دارد.
بورودافکین گفت: در مذاکرات آستانه برخی مسائل در باره ایجاد این مناطق حل نشد و به مذاکرات بیشتر نیاز دارد که طرف های مذاکره کننده در این مورد تفاهم دارند. 
وی همچنین هفتمین دور مذاکرات سوری ژنو را نیز مثبت خواند و افزود: هر چند تصمیمات قابل توجهی گرفته نشد، اما گفت وگوها در شرایط سازنده ای برگزار شد و نتایج مثبتی داشت.
بورودافکین خاطرنشان کرد: نتیجه مهم مذاکرات ژنو، آمادگی هیات های شرکت کننده برای گفت وگو در باره مساله تروریسم بود و در آینده ممکن است طرف های شرکت‌کننده، تلاش های خود را در این زمینه متمرکز کنند.
از بهمن ماه سال گذشته ایران، روسیه و ترکیه با ابتکار آغاز روند نشست های آستانه برای نخستین بار زمینه مذاکرات مستقیم بین هیات گروههای مسلح مخالف پذیرنده پیمان آتش بس سوریه با دولت را فراهم کردند که منجر به برقراری آتش بس فراگیر با تضمین سه کشور بانی این گفت وگوها و همچنین تائید آن در قطعنامه شورای امنیت
سازمان ملل شد. 
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه