روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 تیر 1396  |  جامعه  |  کد خبر: 34204
0
0
فیفا: 6 کشور عربی خواستار لغو میزبانی قطر از جام جهانی فوتبال 2022 شدند
جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) گفت: 6 کشور عربی به دلیل آنچه که حمایت قطر از تروریسم عنوان کردند خواستار لغو میزبانی دوحه از جام جهانی فوتبال 2022 شدند.
به گزارش شبکه خبری روسیا الیوم، جیانی اینفانتینو رئیس فدراسیون جهانی فوتبال(فیفا) در گفت و گو با پایگاه خبری سوئیسی (THE LOCAL) افزود: کنفدراسیون‌های فوتبال عربستان سعودی، یمن، موریتانی، امارات متحده عربی، بحرین و مصر خواستار بازنگری در میزبانی جام جهانی فوتبال 2022قطر شدند.
وی گفت: این کشورها بر اساس ماده 85 اساسنامه فیفا درباره لغو برگزاری جام در شرایط غیرقابل قبول، این درخواست را از فیفا داشتند. جیانی اینفانتینو افزود: این 6 کشور عربی پیشنهاد دیگری را برای اعضای فیفا مطرح خواهند کرد تا موافقت آن‌ها را برای لغو میزبانی قطر کسب کنند.
رئیس فیفا در ادامه اضافه کرد که کشورهایی که این در خواست را از فیفا داشتند نسبت به وجود خطرات تروریستی در صورت برگزاری جام جهانی در قطر هشدار دادند.
وی گفت: 6 کشور عربی همچنین به فیفا نسبت به تحریم این مسابقات از سوی کشورهای عربی و اسلامی نیز هشدار دادند.
جیانی اینفانتینو در پایان با تاکید بر اینکه قوانین و اساسنامه فیفا به صراحت در خصوص چنین مشکلاتی راهکارهای مشخصی را تعیین کرده گفت: در جلسه بعدی فیفا این درخواست مطرح
خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه