روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 تیر 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 34174
0
0
پیام حاشیه‌سازحدادعادل درباره مریم میرزاخانی
همدلی | در روزهای گذشته برخی از مسئولان کشور اقدام به ارسال پیام تسلیت به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی نابغه ایرانی و ریاضیدان بزرگ جهانی در فضای رسانه‌ای و مجازی کردند. در این میان دکتر غلامعلی حدادعادل که پیش از این تصویر وی در کنار مریم میرزاخانی و آیت‌الله هاشمی، به یکی از تصاویر مشهور این بانوی ریاضیدان تبدیل شده بود، نیز پیامی را به همراه همین تصویر منتشر کرد که یک تغییر تصویری در آن حاشیه‌ساز شد. غلامعلی حداد عادل در پیام تسلیت خود به مناسبت درگذشت مریم میرزاخانی، این عکس را به صورتی منتشر کرده که بخش‌هایی از این عکس را حذف کرده است. در این عکس مریم میرزاخانی در کنار آیت‌الله هاشمی رفسنجانی و محمدعلی نجفی، مشاور رئیس جمهور و وزیر آموزش و پرورش دوران سازندگی ایستاده است. با این حال، حداد عادل تصویر آیت‌الله هاشمی و محمدعلی نجفی را حذف کرده است و این موضوع در شبکه‌های اجتماعی با واکنش‌های متفاوتی روبه‌رو شد.
توصیه‌هایی برای آشنا
رویداد24 | حسام‌الدین آشنا مشاور رسانه‌ای رئیس‌جمهور طی هفته‌های اخیر، به عاملی برای حاشیه‌سازی تبدیل‌شده است. عاملی که به نظر می‌رسد در حال طی کردن مسیر ناصوابی است و تذکر درخوری را احتیاج دارد. آقای آشنا باید بداند جایگاه او، جایگاه مشاوره است ولاغیر. هنگامی‌ که فردی در قالب مشاور، به‌کارگماشته می‌شود نباید با خود بیندیشد که تصمیم‌ساز شده است، نباید با خود بیندیشد که سخنگوی آن شخص شده است و نباید با خود بیندیشد که شانیتی ورای مشاوره یافته است. آقای آشنا اگر مشاور چیره‌دستی است باید مشورت‌هایش را در حوزه‌ای که دارای تخصص است به رئیس‌جمهور ارائه نماید؛ نه اینکه در توئیتر یکه‌تازی کند و مواضعی حاشیه‌ساز اتخاذ نماید. آقای آشنا ... نباید متوهم شود که رای به حسن روحانی، رای به حسام‌الدین آشنا است. آقای آشنا ... باید در اتخاذ مواضع خویش که خواسته یا ناخواسته با نام حسن روحانی همراه خواهد بود، دقت لازم را داشته باشد و نسبت به افرادی که دارای آرای فراوان و نقش موثری هستند بااحتیاط سخن بگوید... آقای آشنا مشاور رئیس‌جمهور است یعنی باید در اتخاذ مواضع، یار و همراه او باشد نه اینکه درزمانی که رئیس‌جمهور در مواجهه با جریان رقیب خود به سر می‌برد؛ مشاورش در حال حمله به موافقینش باشد.
احتمال ممنوعیت تلفن همراه در جلسات دولتی
اینستا خبر| دولت به‌زودی ابلاغیه‌ای به همه دستگاه‌ها و وزارتخانه ارسال می‌کند تا در تمام جلساتی که در این نهادها برگزار می‌شود ورود موبایل به هرشکلی (روشن یا خاموش) از سوی همه افراد شرکت‌کننده ممنوع اعلام شود. این ابلاغیه در راستای هشدار وزارت اطلاعات و دستگاه‌های امنیتی کشور صورت می‌گیرد تا از جاسوسی و انتشار محتوای جلسات جلوگیری شود. طرح منع همراه داشتن موبایل در جلسات، از هیات دولت آغاز شده و وزرا اجازه همراه داشتن موبایل در جلسات ریاست جمهوری را ندارند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه