روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 تیر 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 34169
0
0
تقاضای 700 فعال مدنی و روزنامه‌نگار از روحانی برای رفع حصر
بیش از ۷۰۰ نفر از فعالان سیاسی، مدنی، روزنامه‌نگاران و زندانیان سیاسی طی نامه‌ای به بیان مطالبات خود از حسن روحانی پرداختند. به گزارش ایلنا، امضاکنندگان این نامه با بیان اینکه برخی نکات و مطالبات معطل مانده دولت یازدهم، از حسن روحانی به عنوان رییس دولت دوازدهم خواستند، رسیدگی به این مطالبات را به عنوان مطالبه فعالان مدنی، سیاسی و حامیان خود در دستور کار قرار دهد. در ابتدای این نامه آمده است: انتخابات ریاست‌جمهوری با تمام فراز و فرود‌ها، به فضل خدا و با همت مردم برگزار و حاصل آن ریاست شما در دولت دوازدهم شد. از این جهت، این پیروزی را به شما و مردم ایران شادباش می‌گوییم. آقای روحانی طی چهارسال گذشته، اکثریت مردم و جامعه مدنی، با وجود تمام نقد‌ها و مشکلاتی که در دولت‌تان وجود داشت، از شما و دولت محترمتان حمایت کردند. چراکه بر ویرانی‌هایی که دولت گذشته از خود به ارث گذاشت، واقف بودند. اما اکنون کشور در شرایطی قرار دارد که حامیان شما در مقام مطالبه‌گری و نقد، برآنند تا برخی موارد را یادآوری و مطالبه کنند.
در ادامه امضاکنندگان خواستار به کارگیری سیاست‌ها و اقدامات صحیح در رسیدگی به وضعیت کارگران و نیز رفع معضل بیکاری در کوتاه‌ترین زمان، تلاش برای رفع حصر، استفاده حداکثری نسبت به دور قبل، از ظرفیت‌ها و توانمندی‌های زنان در کابینه شدند.
چینش کابینه‌ای با میانگین سنی کمتر، فعال، پویا و پاک دست و نیز عدم انتخاب نیروهایی که مردم نگرش و تفکرشان را با رای خود در انتخابات ۹۶، پس زده و افرادی که در کارنامه‌شان نقاط سیاهی در زمینه رویارویی با مردم وجود دارد، از دیگر مطالبات این فعالان سیاسی و مدنی عنوان شده است.
در ادامه امضاکنندگان خواستار برخورد قاطع دولت دوازدهم با فساد اداری و اقتصادی در سطوح مختلف، به کارگیری ظرفیت‌های جامعه مدنی در جهت ارتقای سطح جامعه از طریق ایجاد مجرای ارتباط با دستگاه‌های اجرایی و رئیس‌جمهور شده‌اند. همچنین ارسال منشور حقوق شهروندی تحت عنوان لایحه پیشنهادی دولت به مجلس به منظور تبدیل به قانونی لازم‌الاجرا و نیز تشکیل ستاد اجرای قانون حقوق شهروندی و احیای تیم اطلاع‌رسانی دولت با استفاده از ظرفیت‌های افراد کارآمد به منظور معرفی دستاوردهای دولت از دیگر مطالبات این افراد عنوان شده است. در پایان بر اصلاح نظام آموزشی کشور و انتصاب وزیر علومی پویا، آشنا به مسائل دانشجویان و شجاع که در برابر مشکلات فضای علمی و دانشجویی کشور سر خم نکند و اقدام برای تسهیل ورود دانشجویان ستاره‌دار و محرومین از تحصیل به دانشگاه‌ها تاکید شده است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه