روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
31 فروردین 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 29649
0
0
زمینه‌سازی یک سایت خبری برای تنش انتخاباتی
انصاف نیوز | سایت آمدنیوز که طبق آخرین تحلیل‌ها زیر نظر میت (سازمان امنیت ترکیه) فعالیت می‌کند، متنی با عنوان «راز تهدیدهای احمدی‌نژاد علیه شورای نگهبان چیست؟» منتشر کرده که در آن ادعا شده: «ایران در آینده نزدیک آبستن حوادث بسیار بزرگ خواهد بود.»آمدنیوز با طرح این پرسش که «در دست احمدی‌نژاد چه چیز قرار دارد که می‌تواند با آن بقایی یا خود را تائید صلاحیت کند؟»، ادعایی درباره وجود یک نوار مکالمه مربوط به انتخابات سال ۸۸ را تکرار کرده و نوشته است: «برخی اخبار غیررسمی از آنچه که احمدی‌نژاد قصد دارد در آخرین دور افشاگری‌هایش به آنها اشاره کند، به موضوع انتخابات ۱۳۸۸ اشاره دارد.» در جهت دهی‌های آمدنیوز برای خبرسازی درباره حواشی انتخابات آتی، روی تحرکات و رفتارهای جریان احمدی‌نژاد مانور گسترده‌ای داده می‌شود و به نوعی ادعاهایی مبنی بر پر بودن دست او در مقابل نهادهای قانونی کشور مطرح شده است.
امتیاز به مجری معروف برای حمله به دولت
آفتاب‌‌نیوز | روزنامه جمهوری اسلامی از مجری و طنزپرداز تلویزیون انتقاد کرد.این روزنامه نوشت: یک مجری طنزپرداز تلویزیونی که مغضوب واقع شده بود، مدتی است چند برنامه تلویزیونی به او سپرده شده و مورد حمایت شدید رسانه ملی قرار گرفته است. وی در قبال این امتیازات که دریافت کرده، حمله به دولت یازدهم در آستانه انتخابات را در دستور کار برنامه‌های تلویزیونی خود قرار داده و به همین دلیل این روزها مورد ستایش رسانه‌های افراطی قرار گرفته است.
طعنه‌ای به توکلی و نامه درخواست رد صلاحیتش
همدلی | محمدجواد روح؛روزنامه‌نگار، در یادداشتی تلگرامی نوشت: موضوع رد یا تایید صلاحیت محمود احمدی‌نژاد همانگونه که پیش‌بینی می‌شد؛ به چالشی سیاسی تبدیل شده است. وی با اشاره به نامه اخیر احمد توکلی به شورای نگهبان مبنی بر ردصلاحیت محمود احمدی‌نژاد نوشت: توکلی که در دور دوم انتخابات ۸۴ و انتخابات ۸۸ از بغض «معاویه» (هاشمی و موسوی) حامی مدعی وقت «حکومت عدل علوی»! شده بود؛ اینک با همان بغض و بی‌آنکه در قبال حمایت قبلی خود از احمدی‌نژاد احساس پشیمانی یا مسئولیت کند، نامه‌ای به شورای نگهبان نوشته و هشت دلیل برای ردصلاحیت احمدی‌نژاد تراشیده است. وی با اشاره به نامه حمید رسایی در این باره نوشت: توکلی و رسایی که هر دو در دوران ریاست احمدی‌نژاد بر دولت، نماینده مجلس بوده‌اند؛ هیچ توضیحی هم نمی‌دهند که چرا در زمان نمایندگی، ایفای مسئولیت نکرده‌اند و اسباب محاکمه یا حتی عزل کسی را که امروز او را «بدتر از بنی‌صدر» می‌خوانند، فراهم نکردند؟
جماران خبر ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد به نقل از این سایت را تکذیب کرد
سایت جماران در اطلاعیه‌ای اعلام کرد حساب اینستاگرامی مجعولی با عنوان JAMARAN_IR که خبر ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد را داده بود، ارتباطی به پایگاه خبری جماران ندارد. سایت خبری جماران با انتشار اطلاعیه‌ای خبر ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد منتسب به این سایت مبنی بر ممنوع‌التصویری محمود احمدی‌نژاد را تکذیب کرد. اطلاعیه سایت جماران به شرح زیر است: حساب اینستاگرامی مجعولی با عنوان JAMARAN_IR که خبر ممنوع‌التصویری احمدی‌نژاد را داده بود، ارتباطی به پایگاه خبری جماران ندارد. در پی درج خبری منتسب به پایگاه خبری جماران، همانگونه که پیش از این بارها در این زمینه اطلاع‌رسانی صورت گرفته است به اطلاع می‌رساند حساب اینستاگرامی JAMARAN_IR هیچ ارتباطی با پایگاه خبری جماران ندارد و تمام حساب‌های جماران در شبکه‌های اجتماعی با عنوان jamarannews در دسترس است.
ای کاش تست سلامت روانی هم شرط ثبت‌نام بود
خبرآنلاین | نماینده اصلاح‌طلب مجلس با اشاره به ثبت نام بقایی و احمدی‌نژاد گفت:ای کاش برای داوطلبان ریاست جمهوری علاوه بر تست سلامت جسمی، گواهی تست سلامت روانی هم شرط می‌گذاشتند تا مشخص شود چرا آقایان دچار توهم شده‌اند. مصطفی کواکبیان در نطق میان دستور دیروز خود گفت: شک ندارم جریان وابسته به رئیس دولت دهم، بر فرض تایید صلاحیت جای هیچ نگرانی برای نظام ندارد زیرا امروزه حتی طرفدارهای دو آتشه ایشان همچون جبهه پایداری، از احمدی‌نژاد اعلام برائت کردند. ای کاش برای داوطلبان ریاست جمهوری علاوه بر تست سلامت جسمی، گواهی تست سلامت روانی هم شرط می‌گذاشتند تا مشخص شود چرا آقایان دچار توهم شده‌اند،‌ مردم ما علاقه‌مند به ولایت فقیه هیچ گاه فریب افزایش یارانه‌ها را نخواهند خورد. این جریان سیاسی یک مرده است که حتی یک حزب معمولی هم حاضر نیست اسم آنها را بر زبان بیاورد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه