روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
31 فروردین 1396  |  سیاست  |  کد خبر: 29648
0
0
در گردهمایی روسای کل دادگستری و دادستانی‌هامطرح شد
توصیه‌های اژه‌ای درباره پرونده‌های امنیتی وسیاسی
معاون اول قوه قضاییه گفت: همه باید دست به دست هم دهیم تا اقدامات در راستای کاهش آسیب‌های اجتماعی به پیش رود، اختلاف نظرهایی هم وجود دارد که ان‌شاءالله حل می‌شود.
به گزارش ایسنا، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی‌اژه‌ای در گردهمایی روسای کل دادگستری، دادستان‌ها و معاونین اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم کل کشور به موضوع آسیب‌های اجتماعی، سیاست‌ها و راهبردهای قوه قضاییه در راستای کنترل و کاهش آسیب‌های اجتماعی اشاره و اظهار کرد: موضوع نشست کاهش آسیب‌های اجتماعی است که بیان چند نکته خارج از لطف نیست. همه ما دو وظیفه داریم؛ یکی وظیفه اداری و مسئولیتی که در قوه قضاییه بر دوش ما است،‌ وظیفه بالاتر از این وظیفه،‌ وظیفه دینی و دِینی ما است. در فرمایشات دوستان دیدم که دغدغه‌های مقام معظم رهبری جواب مثبت داده شد، به این معنا که همه ذهن‌ها مشغول شد که تکلیف سنگین داریم و همه احساس مسئولیت کردند.
سخنگوی قوه قضاییه با اشاره بازداشت‌شدگان مربوط به کانال‌های تلگرامی گفت: این کانال‌ها ظرف چند ساعت مجدد روی کار آمد. صاحبان یا با همدستی داخل یا همدستی افراد بیرون این اقدام را انجام دادند. به هیچ وجه نباید برای مبارزه با فساد انفعال،‌ عقب‌نشینی و کوتاهی داشت. ممکن است در آینده با فتنه‌ها و فسادهایی روبه‌رو شویم. امروز کشور ما امن‌ترین کشور در منطقه است،‌ اما ممکن است دشمن با ما کار داشته باشد.
وی افزود: یکی از سیاست‌های ما این است که با بخش خصوصی و فعالان اقتصادی هماهنگی کامل داشته باشیم. در استان‌ها کم یا زیاد اقداماتی داشتیم و از آنها حمایت می‌کنیم. در بعضی از پرونده‌هایی که ابعاد غیرحقوقی (سیاسی، امنیتی، داخلی، بیرونی و اجتماعی) دارد، پیش بینی‌های لازم را در نظر بگیرید و با هم مشورت کنید.
محسنی اژه‌ای گفت: تا جایی که قانون اجازه می دهد در مورد پرونده‌ها اطلاع‌رسانی کنید. با هماهنگی در مورد پرونده‌های مهم اطلاع‌رسانی شود. این اطلاع رسانی باید در چند مرحله اطلاع‌رسانی شود. برای مثال زمان دستگیر شدن، زمان بازپرسی، برگزاری جلسات دادگاه اطلاع‌رسانی شود. گاهی یک بار اطلاع رسانی کافی نیست. در نتیجه شیوه برخورد با پرونده‌ها و اطلاع‌رسانی آنها باید مورد توجه باشد.
وی افزود: نکته قابل توجه دیگر اینکه در مورد نشست‌هایی که روسای کل در آن حضور داشته باشند که در طول سال برگزار می‌شود باید برنامه‌ریزی انجام شود. همچنین استفاده بهینه از ظرفیت سازمان صداوسیما باید وجود داشته باشد. من عضو شورای نظارت بر صداوسیما هستم اگر انتقاد،‌ نقطه نظر یا پیشنهادی دارید آن را یا به سازمان صداوسیما برسانید یا به صورت مکتوب در اختیار ما قرار دهید تا اقدامات لازم انجام شود؛ زیرا کاملاً آمادگی وجود دارد تا هر آنچه احساس می‌کنید برای تعالی کشور لازم است در کنار تمام محدویت‌ها اجرایی شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه