روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 28658
0
0
خشم کاخ سفید از افشای پرونده مالیاتی ۲۰۰۵ ترامپ
دونالد ترامپ تاکنون با سماجت از انتشار پرونده‌های مالیاتی خود سر باز زده است. حال شبکه تلویزیونی "ام‌اس‌ان‌بی‌سی" این وظیفه را برعهده گرفته،
کاخ سفید اما ناخشنود است. بحث "تماس"های ترامپ و روسیه داغ شده است.
شبکه تلویزیونی آمریکایی "ام‌اس‌ان‌بی‌سی" مستقر در نیویورک بخشی از اظهارنامه‌ی مالیاتی سال ۲۰۰۵ دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا را منتشر کرده است. این سند نشان می‌دهد که ترامپ در سال ۲۰۰۵ بیش از ۱۵۰ میلیون دلار درآمد داشته و ۳۸ میلیون دلار مالیات پرداخت کرده است.
کاخ سفید ارقام افشا ‌شده در گزارش این شبکه تلویزیونی را تایید کرده، اما هم‌زمان عنوان کرده است که انتشار پرونده‌های مالیاتی بدون رضایت صاحب پرونده را "غیرقانونی"
می‌داند.
البته مدارک افشا شده از سوی "ام‌اس‌ان‌بی‌سی" تنها دو صفحه از پرونده‌ای قطورتر هستند. کاخ سفید نوشته است که انتشار برگه‌هایی از اظهارنامه مالیاتی ترامپ نشانگر "درماندگی" کسانی است که برای برای جذب بیشتر مخاطب حاضرند قانون را زیر پا بگذارند.
هنوز روشن نیست که آیا می‌توان از طریق این پرونده به جزئیاتی حساس، مثلا از معاملات ترامپ با روسیه، دست یافت
یا نه.
به گزارش شبکه تلویزیونی "سی‌ان‌ان"، پلیس فدرال آمریکا "اف‌بی‌آی" در نظر دارد همین چهارشنبه (۱۵ مارس/ ۲۵ اسفند) به مجلس نمایندگان گزارش دهد که آیا تحقیقات بر سر تماس‌های ترامپ و روسیه در جریان کارزار انتخاباتی در سال گذشته را به جریان خواهد انداخت یا نه.
ترامپ در سال ۲۰۱۶ میلادی به شدت زیر فشار افکار عمومی قرار گرفت، زیرا حاضر نبود بنا به سنت نامزدهای انتخاباتی ریاست جمهوری آمریکا، پرونده‌های مالیاتی خود را منتشر
کند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه