روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
26 اسفند 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 28615
0
0
فرمانده سپاه:
بسیاری از مسئولان دارای دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی هستند
فرمانده سپاه با بیان اینکه انقلاب را باید در بعد داخلی و خارجی نگاه و تحلیل کنیم، گفت: در بعد خارجی بیداری انقلاب و جبهه مقاومت انقلاب نمایان است و این به‌هم ریختگی در دنیای استکبار بدون تردید از اثرات انقلاب اسلامی بوده است. به گزارش انتخاب، سردار سرلشکر پاسدار محمدعلی جعفری سه‌شنبه شب در همایش «حوزه علمیه و آرمان‌های امام(ره) و مقام معظم رهبری» گفت: رهبری، انقلاب را به مراحل پیروزی بر رژیم، استقرار نظام اسلامی، اسلامی شدن دستگاه‌های نظام و تشکیل جامعه جهانی اسلام تقسیم‌بندی کرده‌اند. او افزود: اکنون در بعضی از این مراحل دچار عقب‌ماندگی هستیم. وی اضافه کرد: خطر دیدگاه و تفکر غیر انقلابی با مبنای اسلام آمریکایی در کشور وجود داشته و دارد که خطر اصلی برای کشور ما همین دیدگاه است.
جعفری با تاکید بر اینکه مشکل اصلی ما در داخل کشور نفوذ دیدگاه‌های انحرافی مخالف انقلاب در برخی بخش‌ها است، افزود: تلاش می‌کنند تا روز به روز علوم انسانی و فرهنگ غربی را در دانشگاه‌ها ترویج کنند و این نگران‌کننده است.وی با بیان اینکه الگوی ایرانی اسلامی پیشرفت باید در دنیا نمونه شود، اظهار کرد: رهبری چند سال قبل خطاب به سپاه اینگونه فرمودند که باید معنای واقعی پاسداری را بفهمید و بدانید پاسداری به موقع، درست و غیر محافظه‌کارانه داشته باشید.
فرمانده سپاه با بیان اینکه از نظر رهبری زمانی که از انقلاب اسلامی موجود محافظت کنیم این پاسداری محافظه‌کارانه است، گفت: رهبری بر پاسداری غیر محافظه‌کارانه تاکید دارند که به معنای حفاظت از حالت پیش‌روندگی انقلاب است.وی با طرح این سوال که باید چه کنیم تا پاسداری ما غیر محافظه‌کارانه شود، عنوان کرد: موارد گوناگونی می‌تواند در این امر به ما کمک کند از جمله پیاده شدن حدود الهی در جامعه.
جعفری گفت: تا همه دستگاه‌ها اسلامی نشوند، نظام اسلامی نخواهد شد و در این راه تلاش شبانه‌روزی همه به خصوص حوزویان در همه عرصه‌ها باید با جدیت دنبال شود.وی با بیان اینکه نقش حوزه‌های علمیه برای کمک به عبور از موانعی که مقابل انقلاب است را نباید نادیده گرفت، افزود: باید به عرصه‌های ایجابی که مشکل‌ نرم‌افزاری و نظریه‌پردازی داریم توجه جدی شود. فرمانده سپاه به دیدگاه انقلابی که منجر به پیروزی شد اشاره کرد و گفت: امروز در اداره کشور دیدگاه غربی، لیبرالی و غیرانقلابی در بسیاری از مسولان وجود دارد که این‌ها در دانشگاه‌های غربی و یا با دروس غربی ترویج شده در دانشگاه‌های داخل تحصیل کرده‌اند و افتخار هم می‌کنند که مدرک گرفته و دکتر هستند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه