روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 بهمن 1395  |  اقتصاد  |  کد خبر: 27110
0
0
حذف بخش‌خصوصی از شوراهای معدنی در برنامه ششم
ایسنا| بعد از برگشت ماده ۵۴ برنامه ششم توسط شورای نگهبان و مجلس، رییس خانه معدن ایران یکی از موارد مورد نظر این شورا را در اصلاح قانون، حذف کامل بخش خصوصی از شوراهای استانی معادن عنوان کرد.محمدرضا بهرامن با بیان این‌که دو بخش مورد ایراد شورای نگهبان درباره‌ این قانون بود، عنوان کرد: شورای نگهبان دو ایراد به ماده ۵۴ برنامه ششم گرفت که ایراد اول مصرف یک درصد از فروشی است که از معادن دریافت می‌شود و منبع مصرف آن را به جای استان‌ها در خزانه دانست و مورد دوم نیز ایرادی بود به ترکیب شورای استانی معادن وارد کرد. رییس خانه معدن ایران افزود: نگاهی که شورای نگهبان به این ماده قانونی داشته حضور در شورا را صرفا تکلیف قوه مجریه دانسته و به‌طور کامل بخش خصوصی را از ترکیب شورای استانی معادن حذف کرده و این ماده قانونی را جهت اصلاح به مجلس برگردانده است.بهرامن همچنین نسبت به بخشی از این ماده قانونی که معادن را مکلف می‌کند تا یک درصد از فروش خود را صرف هزینه‌های استانی کنند، گفت:‌ این بخش از قانون می‌تواند امنیت سرمایه‌گذاری را به‌طور کلی مخدوش کند، چرا که هزینه‌ای است که گاهی در برخی معادن به ۱۰ درصد از مقدار سود معادن می‌رسد و به‌طور مثال اگر در معدنی تازه به نقطه سر به سر رسیده باشیم این ۱۰ درصد می‌تواند کاملا فعالیت را به یک فعالیت معدنی زیان‌ده تبدیل کند.
آغاز فروش کامیونت جدید پرسیکا از دهم اسفند
همدلی| ایران خودرو از آغاز فروش کامیونت جدید پرسیکا از دهم اسفندماه خبر داد. به گزارش همدلی به نقل از ایران خودرو، غلامرضا رزازی، مدیرعامل شرکت ایران خودرو دیزل در حاشیه نمایشگاه خودرو تهران با اعلام این خبر عنوان کرد: کامیونت جدید پرسیکا در دو مدل شش تن و هشت تن برای تامین نیاز بازار کشور به سبد محصولات شرکت اضافه شده است. وی با اشاره به حضور کامیونت پرسیکا در این نمایشگاه تاکید کرد: کامیونت پرسیکا با موتور ۱۴۱ اسب بخاری کامینز از استاندارد آلایندگی یورو ۴، فیلتر دوده DPF به همراه گیربگسZF برخوردار است. رزازی افزود: این محصول از طول بارخور مناسب با وزن شاسی سبک به همراه اتاق مجهز به کابین خواب‌ و تهویه هوای سقفی برخوردار است و کروز کنترل، ترمز پنوماتیک دومداره مجهز به ABS+ASR از جمله دیگر مشخصات فنی قابل توجه این محصول است.
شرکت ایران خودرو دیزل با محصولاتی همچون کامیونت پرسیکا، ون وانا، پیکاپ دوکابین بنزینی و دیزلی فوتون در اولین دوره نمایشگاه خودرو تهران حاضر شده است. این نمایشگاه از۲۶ تا۳۰ بهمن ماه در مجموعه نمایشگاهی شهر آفتاب تهران در حال برگزاری است.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه