روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
28 بهمن 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 27106
0
0
ترکان:مردم صلاحیت آیت‌الله‌ هاشمی را تایید کردند
مشاور عالی رئیس جمهوری گفت: با وجود این که عده‌ای تلاش کردند، آیت‌الله‌هاشمی را رد صلاحیت کنند اما مردم با حضور گسترده خود در مراسم رحلت ایشان، صلاحیتش را تایید کردند.
اکبر ترکان در گفت‌وگو با ایلنا، با اشاره به لزوم حفظ وحدت مردم پس از رحلت آیت‌الله ‌هاشمی رفسنجانی، اظهار داشت: مردم راه خودشان را می‌دانند، نباید فکر کنیم که سیاسیون می‌توانند راه برای مردم تعیین کنند.
وی با تاکید براینکه عده ای تلاش کردند در سال 92 مرحوم آیت‌الله ‌هاشمی را رد صلاحیت کنند، ادامه داد: مردم این را به خاطر سپردند و در رحلت ایشان به خیابان‌ها آمدند و تایید صلاحیت ایشان را اعلام کردند.
مشاور عالی رئیس جمهوری با بیان اینکه خلا نبود آیت‌الله ‌هاشمی قابل جبران نیست، گفت: آقای‌ هاشمی توانست بین نظام اداری و سیاسی مرتبط با خود تعادل برقرار کند که این تعادل ناشی از نقش آفرینی ایشان در حوزه‌های سیاسی و اجتماعی بود.ترکان با بیان این که آقای‌ هاشمی پس از انقلاب همواره پیشقدم در پذیرش مسئولیت‌های خطیر بود، ادامه داد: ایشان با تمام توان برای تثبیت و توسعه انقلاب تلاش کردند.دبیر شورای عالی مناطق آزاد همچنین درباره دستاوردهای پس از برجام در مناطق آزاد گفت: طبق گفته رئیس جمهوری همه انتظاراتی که در موافقتنامه برجام بوده برآورده شده است به جز فشارهایی که بر سیستم بانکی کشورمان وارد می‌آوردند.وی تاکید کرد: بخشی از این فشارها، ناشی از نفوذهای قدرت‌های مسلط جهانی است که به صورت غیر قانونی به ما اعمال می‌کنند. البته برخی هم قاعده‌ها و اصول سیستم بانکی است که بانک‌ها باید خود را با آن تطبیق دهند. ترکان درباره سهم مناطق آزاد کشورمان از برجام گفت: هنوز برای مقایسه منطقه آزاد برتر پس از برجام اقدامی انجام نشده است. در این خصوص پس از سنجش درست می‌توانیم اظهار نظر کنیم. اما در تمام مناطق آزاد استقبال از سرمایه‌گذاری خارجی، همکاری‌های فناورانه و توسعه صادرات که از شاخص‌های اقتصاد مقاومتی هستند، دستاوردهای قابل توجهی داشته‌اند.دبیر شورای عالی مناطق آزاد گفت: مناطق آزاد پس از برجام در حوزه سیاست‌های اقتصاد مقاومتی کارنامه قابل قبولی دارند که به ستاد اقتصاد مقاومتی تقدیم خواهیم کرد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه