روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 دی 1395  |  گردشگری  |  کد خبر: 25121
0
0
پارلمان ونزوئلا به برکناری مادورو رای داد
پارلمان ونزوئلا که اکثریت آن در اختیار اپوزیسیون است، به برکناری نیکلاس مادورو، رئیس‌جمهوری این کشور رای داد و خواستار برگزاری زودهنگام انتخابات ریاست‌جمهوری شد.
به گزارش ایسنا، به نقل از رویترز، نمایندگان پارلمان ونزوئلا مادورو را به «کوتاهی در انجام وظایف» متهم کرده و مسئولیت «وضعیت خطرناک کشور» را متوجه او دانسته‌اند. نمایندگان پارلمان خواستار برگزاری انتخابات ریاست‌جمهوری شده‌اند.
دیوسدادو کابلو، معاون حزب سوسیالیست ونزوئلا در واکنش به این حرکت پارلمان تاکید کرد: مادورو از سمت خود کناره‌گیری نکرده و نخواهد کرد. وی در انجام مسئولیت‌هایش کوتاهی نکرده است. ما نتیجه این رای‌گیری در پارلمان را به رسمیت
نمی‌شناسیم.
با این حال، خولیو بورخس، رئیس پارلمان ونزوئلا پس از رای‌گیری در این باره، تصمیم قانون‌گذاران را اقدامی مهم دانست و تاکید کرد که بحران کنونی ونزوئلا نیازمند راه حلی مبتنی بر اجرای انتخابات است تا مردم بتوانند نظر خود را در رای‌گیری اعلام کنند.
با وجود این اقدام پارلمان، لوئیزا اورتگا لوپز، دادستان کل ونزوئلا چندی پیش گفته بود: حتی برای رای عدم اعتماد به رئیس‌جمهور هم امکانی قانونی وجود ندارد. این اقدام تنها درباره معاونان رئیس‌جمهور و وزیران ممکن
است.
مادورو نوامبر ۲۰۱۶ و پس از اقدام مخالفانش در پارلمان برای رای‌گیری درباره برکناری او، آنان را به کودتای پارلمانی علیه خود متهم کرده بود. مخالفان رئیس‌جمهوری ونزوئلا در انتخابات پارلمانی اکثریت آرا را به دست آوردند.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه