روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 دی 1395  |  ورزش  |  کد خبر: 25116
0
0
فهرست جدید فیلم‌های جشنواره فجر
اسامی 11 فیلم بخش چشم‌انداز سینمای ایران در سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر اعلام شد.
یازده فیلم در بخش غیررقابتی چشم‌انداز سینمای ایران در کنار 33 فیلم بخش مسابقه سینمای ایران (سودای سیمرغ) به نمایش درمی‌آید.
اسامی 11 فیلم بخش چشم‌انداز سینمای ایران بر اساس حروف الفبا عبارت است از:
آزاد به قید شرط به کارگردانی و تهیه کنندگی حسین شهابی
اشنوگل به کارگردانی هادی حاجتمند و علی
سلیمانی سرندی و تهیه کنندگی ابراهیم اصغری
امپراطور جهنم به کارکارگردانی پرویز
شیخ طادی و تهیه کنندگی محمد خزاعی
ایستگاه اتمسفر به کارگردانی مهدی
جعفری و تهیه کنندگی علیرضا قاسمخان
ترومای سرخ به کارگردانی و تهیه کنندگی اسماعیل میهن دوست
خانه دیگری به کارگردانی بهنوش صادقی و تهیه کنندگی عباس اکبری
دریاچه ماهی به کارگردانی مریم دوستی و تهیه کنندگی سعید سعدی
دعوتنامه به کارگردانی و تهیه کنندگی مهرداد فرید
شعله ور به کارگردانی حمید نعمت الله و تهیه کنندگی محمدرضا شفیعی
ماجان به کارگردانی رحمان سیفی آزاد
و تهیه کنندگی محمدمهدی عسگرپور
یادم تو را فراموش به کارگردانی و تهیه کنندگی علی عطشانی
سی و پنجمین جشنواره فیلم فجر به دبیری محمد حیدری بهمن‌ماه برگزار می‌شود.
انصراف «مالاریا» از اکران
آنا | سخنگوی شورای صنفی نمایش از تعطیلی سینماهای کشور در روز سه‌شنبه، 21 دی‌ماه به مناسبت درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و درخواست کتبی پخش‌کننده «مالاریا» برای انصراف از اکران عمومی در ایام جشنواره فجر خبر داد. غلامرضا فرجی، سخنگوی شورای صنفی نمایش گفت: «طبق مصوبات جلسه امروز شورای صنفی نمایش، به دلیل درگذشت آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی، سینماهای تمام کشور، سه‌شنبه، 21 دی‌ماه تعطیل خواهند بود و از روز چهارشنبه، 22 دی‌ماه، دوباره فعالیت‌شان را از سر خواهند گرفت.»
فرجی درمورد قراردادهای تازه اکران فیلم‌های متقاضی اکران عموم هم گفت: «فیلم سینمایی «شاباش» به کارگردانی حامد کلاهداری از روز چهارشنبه، 22 دی‌ماه در گروه سینمایی آفریقا اکران خواهد شد. همچنین فیلم سینمایی «خانه‌ای در خیابان چهل و یکم» به کارگردانی حمیدرضا قربانی از روز چهارشنبه 22 دی‌ماه در گروه آزاد اکران خواهد شد، اما بلافاصله پس از افتادن کف فروش فیلم «نفس» به کارگردانی نرگس آبیار، جایگزین این فیلم در گروه سینمایی کورش می‌شود. فیلم «نفس» هم‌چنان از کف فروش مناسبی برخوردار است و تا هفته آینده به اکران خود در گروه سینمایی کورش ادامه خواهد داد.» سخنگوی شورای صنفی نمایش درمورد فیلم سینمایی «مالاریا» افزود: «قرار بود فیلم سینمایی «مالاریا» به کارگردانی پرویز شهبازی از روز چهارشنبه، 22 دی‌ماه وارد چرخه اکران عمومی شود اما با درخواست کتبی انصراف از اکران، «شاباش» جایگزین این فیلم شد. آن‌ها اعلام کردند به دلیل همزمانی با ایام جشنواره ترجیح می‌دهند «مالاریا» در زمان دیگری وارد چرخه اکران شوند. البته بنا بر قانون، این فیلم به دلیل انصراف از اکران، پس از این فقط در گروه آزاد اکران خواهد شد.»
دبیر جشنواره تئاتر فجر با بیان اینکه «بنابر ویژگی‌های یاد شده در فراخوان دوره سی و پنجم جشنواره امکان رقابت میان آثار صحنه‌ای حاضر در جشنواره در دو بخش «مسابقه بین الملل» و «مسابقه جوانان» فراهم شده است، در عین حال خبر داد: مسابقه مرور تئاتر ایران نیز برگزار و نمایش‌هایی در این بخش، مورد داوری قرار خواهند گرفت.
یک بخش رقابتی به جشنواره تئاتر فجر افزوده شد
به نقل از روابط عمومی سی‌وپنجمین جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر، «سعید اسدی» دبیر این دوره از جشنواره با اعلام این خبر گفت: جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر به‌عنوان بزرگترین رویداد تئاتری ایران زمین، امکان مهمی برای رونق بخشی به تولید هنرمندانه آثار نمایشی و تجلی اشتیاق گروه‌های تئاتری در سراسر کشور برای تبادل تجربه و هنر بایکدیگر و ایجاد ارتباطی متفاوت با مخاطبان گرامی این هنر
پر تاثیر است.
او ادامه داد: در کنار نمایندگانی از سایر ملل، تئاتر ایران فرصت مناسبی را می‌یابد تا بخشی از تولیدات کثیر خود را در مروری سالیانه به عرصه سنجش و ارزیابی برساند و نشاط این گردهم‌آیی در فجر انقلاب اسلامی را در رقابتی سالم و فرهنگ مدار متجلی کند.
دبیر جشنواره تئاتر فجر تصریح کرد: اکنون در آستانه برگزاری مرحله نهایی جشنواره از آغاز تا دوازدهم بهمن ماه نسل‌های گوناگون از هنرمندان تئاتر ایران، از جوان با آتیه تا پیشکسوتان مجرب، در بخش‌های متنوع آثار خود را به صحنه خواهد برد. بنابر ویژگی‌های یاد شده در فراخوان دوره سی و پنجم جشنواره امکان رقابت میان آثار صحنه‌ای حاضر در جشنواره در دو بخش «مسابقه بین الملل» و «مسابقه جوانان» فراهم شده است و بخشی از نمایش‌های راه یافته بنابر شرایط ذکر شده در مقررات این بخش می‌توانند در این مسابقات دوگانه قرار گیرند.
اسدی یادآورشد: دبیرخانه جشنواره بین‌المللی تئاتر فجر با ملاحظه توان حرفه‌ای و ویژگی آثار در نزدیکی به محورهای موضوعی فراخوان و گستره ملی نمایش‌های راه یافته به جشنواره برای ایجاد رغبت و شور و نشاط بیشتر در ایام برگزاری، بر حسب شمار متنوع آثار در مرور تئاتر ایران بخش دیگری را با عنوان «مسابقه مرور تئاتر ایران» به رقابت نمایش‌های صحنه‌ای دوره سی و پنجم می‌افزاید تا اکثر آثار پذیرفته شده در جشنواره فرصت حضور در بخش رقابتی جشنواره را داشته باشند. بنابراین در این دوره علاوه بر مسابقات بین‌المللی و جوانان، مسابقه مرور تئاتر ایران نیز برگزار و نمایش‌هایی در این بخش مورد داوری قرار خواهند گرفت. او همچنین خاطرنشان کرد: آثار همچنان بنابر ویژگی‌ها و شرایط مذکور در فراخوان در دو بخش رقابتی بین‌الملل و جوانان قرار خواهند گرفت و آثار دیگر که عمدتا در بخش مرور پذیرفته شده‌اند در مسابقه مرور تئاتر ایران جای خواهند داشت.
بر اساس اعلام دبیرخانه جشنواره تئاتر فجر، نمایش‌های حاضر در این سه بخش رقابتی متعاقبا اعلام خواهد شد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه