روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 دی 1395  |  بین الملل  |  کد خبر: 25099
0
0
نماد تلاش و استقامت
فریور خراباتی‪-‬ برای نسل ما تصور سیاست بدون آیت الله هاشمی رفسنجانی سخت است، به جرات می توانم بگویم که هیچ تحلیلی برای فردا ندارم، هیچ چیز به ذهنم نمی رسد،نمی‌توانم بزنگاه های تاریخی این کشور را بدون ایشان تصور کنم.
اگر زندگی سیاسی هاشمی رفسنجانی را بدون در نظر گرفتن حرف های صد من یک غاز جمع های خانوادگی و داخل تاکسی ها کنار بگذاریم، بعید می دانم تا روزی که زنده هستیم سیاست مداری چون او را ببینیم.
شاید کسانی که در این سال ها بی رحمانه به او تاختند کمی دیرتر از اصلاح طلبانی که او را «عالیجناب سرخ پوش» خطاب کردند، به نقش مهم و محوری او پی ببرند.
هاشمی رفسنجانی در تمام این سال ها از قرار گرفتن در «آزمون» انتخاب توسط مردم نهراسید.روزی در مجلس«آقا سی»
شد، روزی رد صلاحیت شد و در انتخابات هفتم اسفند ماه
به عنوان نفر اول تهران به مجلس خبرگان راه پیدا کرد.
هاشمی برای من در این سال ها هرگز اسطوره سیاسی نبوده، بل بیشتر نماد تلاش و استقامت بوده است.برای نسل امروز که با هر فرازی باد کرده و با هر نشیبی خالی می شوند، تحلیل زندگی سیاسی هاشمی رفسنجانی می تواند راهگشا باشد.
فراموش نکنیم که به قول شهید بهشتی«این آسیاب به نوبت است» و روزی مهلت همه ما انسان ها به پایان می رسد، ای کاش تا آن روز و تا لحظه ای که زنده هستیم، از بحران ها و مشکلات فرار نکنیم و چون آیت الله رفسنجانی با ایستادگی و صبر، از «عالیجناب سرخ پوش» دوباره تبدیل به«ستون انقلاب» و «امیرِکبیر زمان» شویم.
‏Kharabati.farivar@gmail.com
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه