روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
22 دی 1395  |  دانش و فناوری  |  کد خبر: 25090
0
0
مدیر جهاد کشاورزی بستک:
سالانه ۱۵ هزار تن مرغ در بستک تولید می‌شود
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بستک گفت: شهرستان بستک با ظرفیت ۲ میلیون و۲۹۷ هزار قطعه جوجه ریزی در هر دوره سالانه بیش از
۱۵ هزار‌تن گوشت سفید تولید و روانه بازار مصرف می‌کند.
به گزارش سازمان جهاد کشاورزی هرمزگان، «شهرام کریم‌زادگان» افزود: سه واحد از مرغداری‌های شهرستان متقاضی پرورش مرغ سبز و سایز در منطقه بوده که ظرفیت دوره‌ای آنها ۷۳۰۰۰ قطعه است و موفق به تولید ۴۹۶ تن مرغ سبز با کیفیت بسیار عالی شده‌اند. وی با اشاره به این‌که شهرستان بستک در تولید گوشت مرغ در استان رتبه اول را دارد اظهار کرد: محصولات تولید شده در بازارهای استان ارائه و بخشی از آن به استان فارس فرستاده می‌شود.کریم‌زادگان گفت: عدم استفاده از آنتی‌بیوتیک، کاهش چربی و ضایعات مرغ، کاهش زمان پرورش مرغ، کاهش هزینه تولید از مهم‌ترین مزایای تولید مرغ سبز است.وی افزود: گوشت مرغ سبز به دلیل ارزش غذایی بالا و سالم بودن، از بازار مناسبی برخوردار است.
با همت خیر نیک اندیش مدرسه ساز:
عملیات اجرایی توسعه دو کلاس درس در دبستان درگیر بندرعباس آغاز شد
عملیات اجرایی توسعه دوکلاس درس دبستان روستای درگیر بندرعباس با حضور معاون سیاسی، امنیتی فرماندار، معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس، رئیس و معاونین اداره آموزش و پرورش ناحیه2 بندرعباس و جمعی از معتمدین و اهالی روستای درگیر آغاز شد.
معاون توسعه مدیریت و پشتیبانی اداره کل نوسازی مدارس هرمزگان در جمع حاضرین با تحسین عملکرد خیرین مدرسه ساز در استان گفت: با توجه به محدودیت‌های اعتباری و ضرورت رفع کمبودفضاهای آموزشی، می‌طلبد خیرین مدرسه ساز بیش از پیش در احداث فضاهای آموزشی استاندارد، نوسازی مدارس و آموزش و پرورش را یاری کنند.
قاسم بهمن زاده با تاکید بر مشارکت فعال خیرین مدرسه ساز در استان افزود: استان هرمزگان در زمره استان‌های پیشرو در مشارکت خیرین در امر مدرسه سازی است که در همین سال 1395پروژه‌های متعددی را در سراسر استان آغاز کرده‌اند.
وی با اشاره به پروژه توسعه 2 کلاس درس روستای درگیر گفت: با توجه به افزایش جمعیت دانش آموزی نیاز بود دوکلاس درس در این آموزشگاه احداث شود که با همت خیر نیک‌اندیش «محمدرضا صفا» توسعه این دو کلاس درس به‌صورت مشارکتی و با اعتباری بالغ بر یک میلیارد ریال صورت خواهد گرفت. و امیدواریم که با همراهی اولیا و خیرین تا یک سال آینده این پروژه به بهره‌برداری برسد.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه