روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
23 آذر 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 23485
0
0
عملیات هوایی دو جنگنده میراژ در سواحل مکران
ایسنا | ‌دو فروند جنگنده میراژ ارتش در رزمایش جنوب شرق اقدام به انجام عملیات کردند. در آغاز دومین روز از رزمایش بزرگ محمد رسول‌الله۴(ص) که در منطقه مکران در حال برگزاری است دو فروند جنگنده میراژ نیروی هوایی ارتش با حضور در منطقه رزمایش اقدام به عملیات مقابله با دشمن از طریق به کار گیری تسلیحات هواپایه کردند. رزمایش محمد رسول‌الله(ص) ۴ با محوریت نیروی زمینی ارتش در گستره ۲۰۰ هزار کیلومتر مربعی در منطقه جنوب شرق و در سواحل مکران در حال برگزاری است و عملیات بمباران میراژها در سواحل مکران صورت گرفت.
استیضاح فرهادی منتفی شد
خانه ملت ‌| عضو هیات رئیسه مجلس با اشاره به جلسه نشست متقاضیان استیضاح وزیر علوم با فرهادی گفت: بعد از توضیحات محمد فرهادی، تعدادی از نمایندگان متقاضیان استیضاح قانع شدند و تعداد امضاها از حد نصاب افتاد. اکبر رنجبرزاده با اشاره به جلسه روز یکشنبه متقاضیان استیضاح وزیر علوم با محمد فرهادی گفت: بعد از توضیحات فرهادی و قانع شدن نمایندگان متقاضی استیضاح، ادامه پیگیری این موضوع منتفی شد. نماینده مردم اسدآباد در مجلس شورای اسلامی افزود: تعداد نمایندگان متقاضی استیضاح وزیر علوم، ۳۱ نفر بود که در جلسه یکشنبه اکثریت آنها حضور داشتند و در این نشست دو، سه ساعته، فرهادی در مورد سوالات و مسائل مربوط به استیضاح توضیحاتی ارائه کرد و نمایندگان محور مسائل و خواسته‌های خود از وزیر علوم را خواستند. عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی گفت: بعد از پاسخ‌های وزیر علوم۲۴ نماینده از ۳۱نماینده امضاکننده استیضاح قانع شدند و امضای خود را پس گرفتند و فقط ۷نفر متقاضی استیضاح باقی ماندند؛ لذا به دلیل این که تعداد امضا برای استیضاح به زیر ۱۰نفر رسیده بود، عملا استیضاح منتفی شد.
کواکبیان دیدارش را با سفیر انگلیس به تعویق انداخت
همدلی | رئیس گروه دوستی پارلمانی ایران و انگلیس ملاقات خود با سفیر انگلیس در ایران را به دلیل اظهارات اخیر نخست‌وزیر این کشور به تعویق انداخت. مصطفی کواکبیان در مطلبی در صفحه توئیتر خود، نوشت: قرار بود به عنوان رئیس گروه دوستی- پارلمانی ایران و انگلیس این هفته سفیر انگلیس را ملاقات کنم که به دلیل اظهارات خانم ترزا می ملاقات را به تعویق انداختم. دولت انگلیس سعی دارد با ایجاد ایران‌هراسی تسلیحات بیشتری را به کشورهای عرب حاشیه خلیج فارس بفروشد. انگلیسی‌ها فکر نکنند با ایران‌هراسی و فروش تسلیحات به کشورهای عرب خلیج فارس می‌توانند منافع خود را تامین کنند؛ چرا که قطعاً در همکاری با ایران بهتر می‌توانند به منافع خود به ویژه از لحاظ اقتصادی دست پیدا کنند.
نقویان: یک نفر با هزینه بیت‌المال۱۴۰نفر را با خود به نیویورک برد
انتخاب | یک استاد حوزه و دانشگاه گفت: در استرالیا رئیس پارلمان این کشور به خاطر خرید بلیت هواپیما با هزینه بیت‌المال استعفا داد، اما در کشور ما یک نفر با هزینه بیت‌المال ۱۴۰نفر را با خود به نیویورک برد.
حجت‌الاسلام ناصر نقویان با اشاره به حدیثی از حضرت امام رضا(ع) در بیان صفات حاکم، گفت: اینکه حاکم چه چیزی بخورد یا بپوشد مهم نیست بلکه باید راست‌گو باشد و حکمش عدالت داشته باشد و هنگامی که وعده‌ای می‌دهد بتواند به وعده‌اش عمل کند، اما در کشور ما مسئولی وعده خانه‌های هزار متری می‌داد.
وی ادامه داد: با چوب و چماق کسی تربیت نمی‌شود. حقیقت دینداری یعنی اینکه انسان به مرز تربیت نزدیک شود و خوبی‌ها را به خاطر خوبی انجام دهد و بدی‌ها را به دلیل بد بودن ترک کند، به دلیل ترس از جریمه کاری را انجام ندادن هنر نیست.
توکلی: دولتی بودن اقتصاد فسادزا است
ایسنا | نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر رسانه‌های آزاد وجود نداشته باشد، مردم نمی‌توانند به درستی وظیفه امر به معروف و نهی از منکر را انجام دهند.
احمد توکلی در همایش «نهادهای دیده‌بان و فساد» که به همت جمعیت سفیر دانشجویان دانشگاه صنعتی اصفهان برگزار شد، اظهار کرد: به هنگام تصدی وزارت کار و امور اجتماعی دلیل اختلاف بنده با نخست وزیر وقت، دولتی شدن کارهای اقتصادی بود که این نگاه ناشی از واهمه واگذاری مسائل اقتصادی به بخش خصوصی به ویژه با توجه به تجربه سرمایه‌داری دوران شاه بود.
وی اضافه کرد: دولتی بودن اقتصاد فسادزا است، چرا که اقتصاد دولتی توزیع امکانات می‌کند و جوازها خرید و فروش می‌شوند. وزیر اسبق کار و امور اجتماعی کوتاهی در برخورد مناسب با مفاسد را یکی از دلایل فساد گسترده کنونی دانست و گفت: کودتا و انقلاب مخملی جمهوری اسلامی را سرنگون نمی‌کند، حتی تجاوز نظامی هم برعکس جواب می‌دهد چون مردم پشت حکومت می‌ایستند، ولی اگر با فساد مبارزه نشود این امر منجر به صدمه جبران‌ناپذیری می‌شود.
آیت‌الله امینی از بیمارستان مرخص شد
ایسنا | آیت‌الله امینی صبح یکشنبه به دلیل ضعف جسمانی در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری شد. آیت‌الله ابراهیم امینی عضو مجلس خبرگان رهبری امروز از بیمارستان مرخص شد. فرزند آیت‌الله امینی در این باره گفت: حال عمومی آیت‌الله امینی خوب است و مشکل خاصی ندارد و با اجازه پزشکان امروز از بیمارستان مرخص شدند. آیت‌الله امینی صبح یکشنبه به دلیل ضعف جسمانی در بیمارستان شهید بهشتی قم بستری شد.
اخبار مرتبط
دیدگاه کاربران

ارسال دیدگاه
نام :    ایمیل : 

عکس خوانده نمی شود کد امنیتی :      
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه