روزنامه سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و فرهنگــی
 -  - 
08 خرداد 1395  |  سیاست  |  کد خبر: 11762
0
0
فرماندار خرم آباد درگیری در حوزه علمیه کمال آباد را تایید کرد
حمله خودسرها به حوزه علمیه در لرستان
حبیب‌اله خجسته‌پور فرماندار شهرستان خرم‌آباد خبر درگیری در حوزه علمیه کمال‌آباد خرم آباد را تایید کرد. تنها به فاصله‌ دو روز پس از سخنان مقام معظم رهبری درباره اینکه نباید مجالس سخنرانی را با هیاهو و جنجال برهم زد و اینگونه کارها نیز هیچ فایده‌ای ندارد، عده‌ای در مجلس سخنرانی حسین الله‌کرم در خرم‌آباد با هیاهو علیه آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی و خانواده‌اش، فحش سر دادند و تلاش کردند مراسم سخنرانی الله‌کرم را بر هم بزنند که البته در نهایت به نیروهای انتظامی تحویل داده شدند.
صبح دوشنبه، سوم خردادماه هم‌زمان با سالروز آزادسازی خرمشهر، مقام معظم رهبری در آیین دانش‌آموختگی دانشگاه امام حسین(ع) سپاه حضور یافتند و در بخشی از سخنانشان فرمودند: «گاهی برخی افراد و جوان‌هایی که ممکن است صالح و مومن هم باشند، به دلیل مخالفت با یک فرد یا یک جلسه‌ سخنرانی، هیاهو و جنجال به‌راه می‌اندازند و آن مجلس را بر هم می‌زنند، درحالی که من از قدیم با این کارها که هیچ فایده‌ای نیز ندارد، موافق نبوده و نیستم» به فاصله‌ کوتاهی پس از این سخنان، چهارشنبه پنجم خردادماه در سخنرانی حسین ‌الله‌کرم - از بنیان‌گذاران انصار حزب‌الله - عده‌ای در سخنرانی وی که در حوزه علمیه کمالیه خرم‌آباد برگزار شد، به آیت‌‌الله هاشمی‌رفسنجانی و خانواده‌اش هتاکی کردند. در این سخنرانی پس از آنکه الله کرم به دیدار جنجالی فائزه هاشمی اشاره کرد، یکی از حضار شروع به فحاشی‌هایی به رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، همسر و دخترش کرد. ادبیات به کار رفته از زبان این فرد به گونه ای بود که برخی طلاب به آن واکنش نشان دادند اما همراهان وی، به طلاب معترض حمله ور شدند. در جریان این درگیری نیم ساعته که کمتر در رسانه های رسمی کشور بازتاب پیدا کرده است، نیروهای خودسر چند طلبه را با آجر و بیل مصدوم کردند و همچنین تعدادی از شیشه های حوزه علمیه را شکستند. در شبکه های مجازی نیروهای خودسر به بسیج منتسب شده بودند اما سردار کشکولی این مساله را رد کرد. براساس برخی خبرها که در فضای مجازی منتشر شده است تعدادی از مسببین این درگیری به نیروی انتظامی تحویل داده شده اند.
چندی پیش در جریان رقابت‌های انتخابات مجلس شورای اسلامی در حوزه انتخابیه خرم‌آباد وقتی فائزه هاشمی‌ به خرم‌آباد سفر کرد تا برای حمایت از محمد بیرانوندی و مرتضی محمودوند سخنرانی کند، عده‌ای در اعتراض به سفر وی هم به فرودگاه خرم‌آباد رفتند و هم تلاش کردند سخنرانی فائزه هاشمی در سینما ایران خرم‌آباد بهم بخورد که با درایت پلیس و شورای تامین استان، تلاش آنها ناکام ماند. این در حالی است که برهم زدن سخنرانی‌ها و اجتماعاتی که از فرمانداری‌ها مجوز گرفته‌اند قانون‌شکنی و بی‌احترامی به قانون محسوب می‌شود.
استفاده از مطالب سایت با ذکر منبع بلامانع میباشد. طراحی و اجرا توسط: هنر رسانه